Yıldız İnşaat ve Kule Vinç, yurt içi ve yurt dışındaki TOKİ tecrübesiyle Afşin’de tünel kalıp sistemiyle inşa edilecek olan ve 16 daireden oluşan yerinde dönüşümün ilk temelini attı.

Yıldız İnşaat, Afşin’de Yerinde Dönüşümün Temeli Attı (1)

Tünel kalıp işinde yurt içinde ve yurt dışında yaptığı projeler ve 20 yıllık TOKİ tecrübesiyle bölge halkına hizmet veren Yıldız İnşaat ve Kule Vinç, Ferdi Yıldız ve Mustafa Yıldız önderliğinde deprem bölgesinde kalıcı, depreme dayanıklı, estetik ve yaşanılabilir alanlar inşa edecek.

 Yıldız İnşaat, Afşin’de Yerinde Dönüşümün Temeli Attı (9)

YILDIZ: "HAYALİMİZİ GERÇEKLEŞTİRİYORUZ"

Yıldız İnşaat ve Kule Vinç ortaklarından Mustafa Yıldız, projeyle ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Yirmi yıl önce tünel kalıp sistemlerinde işe başladığımızda, bu sistemi Afşin'e kazandıracağımızı söyledik. Bugün hayalimizi gerçekleştiriyoruz. Afşin'de büyük paralar kazanma hevesiyle gelmedik. Burada doğduk, burada büyüdük ve Afşin’e yeni hizmetler, yeni güzellikler katmak için bu yola çıktık. Bugün ilk blok bazlı yerinde dönüşümün temelini atıyoruz” dedi.

Yıldız İnşaat, Afşin’de Yerinde Dönüşümün Temeli Attı (8)

Projede, tünel kalıp sistemiyle yapılacak olan 16 dairelik ilk blok için radyo temeller atıldı. Mustafa Yıldız, projeyi yalnız bırakmayan tüm dostlarına teşekkür ederek, Afşin’e hizmet etmenin gururunu yaşadıklarını belirtti.

Yıldız İnşaat, Afşin’de Yerinde Dönüşümün Temeli Attı (10)Yıldız İnşaat, Afşin’de Yerinde Dönüşümün Temeli Attı (11)Yıldız İnşaat, Afşin’de Yerinde Dönüşümün Temeli Attı (7)Yıldız İnşaat, Afşin’de Yerinde Dönüşümün Temeli Attı (6)Yıldız İnşaat, Afşin’de Yerinde Dönüşümün Temeli Attı (5)Yıldız İnşaat, Afşin’de Yerinde Dönüşümün Temeli Attı (4)Yıldız İnşaat, Afşin’de Yerinde Dönüşümün Temeli Attı (3)

Muhabir: Önder Kamalak