Yıldız İnşaat ve Kule Vinç, yurt içi ve yurt dışındaki TOKİ tecrübesiyle Afşin’de tünel kalıp sistemiyle inşa edilecek olan Yıldız İnşaat Konutlarının ilk temel kazısına başladı.

Tünel kalıp işinde yurt içinde ve yurt dışında yaptığı projeler ve 20 yıllık TOKİ tecrübesiyle bölge halkına hizmet veren Yıldız İnşaat ve Kule Vinç, Ferdi Yıldız ve Mustafa Yıldız önderliğinde deprem bölgesinde kalıcı, depreme dayanıklı, estetik ve yaşanılabilir alanlar inşa edecek. 2024 yılı içerisinde teslim edilmesi planlanan İlk konutların temel kazısı başladı.

Yıldız Inşaat (1) (Large)

Yurt içi ve yurt dışında yüzlerce konuta imza atan Yıldız İnşaat, şimdi ise Afşin’de Efsus Turan Mahallesine tünel kalıp ile yapılacak. Depreme dayanıklı 3+1, 135 metrekareden oluşan 20 dairelik bir yaşam alanı inşa ediyor.

Yıldız Inşaat (2) (Large)

Yıldız İnşaat saha ve şantiye sorumlusu Mehmet Yıldız, şantiye alanında yaptığı açıklamada; “Biz yaklaşık 20 yıldır Türkiye’nin ve dünyanın çeşitli yerlerinde tünel kalıp konusunda tecrübeye sahip olmuş bu zamana kadar yaptığımız projelerimizi en ufak bir hasar veya daha değişik bir problem yaşamadık çok şükür. Depremden sonra asrın felaketinden sonra ilçemize nasıl faydalı olabiliriz bu ilçemizde yapıda nasıl daha bir geliştirebiliriz diye düşünceler içindeyken abilerimle kardeşlerimle ortak bir karar alarak Afşin’e kendi memleketimize yurdumuza daha güçlü daha güvenilir daha sağlam ve daha lüks konutlar yapmak düşüncesini ortaya koyduk. Ve bugün kazımıza başladık. Yıldız konutları 2 bloktan oluşan 20 daireli 3+1 bloklarımıza startımızı verdik. Tünel kalıbını düşünme sebebimiz yaklaşık 1984’de 40 yıllık bir Türkiye’de bulunan bu tünel kalıp sistemi Türkiye’de ilk defa Afşin’de de uygulandı. Site 3, site 2, Çoğulhan site, doğa site ve Elbistan’da site olarak yapıldı. O kadar bakımsız ve harap olmasına rağmen bu asrın felaketinde en ufak bir sıkıntı yaşanmadı. Biz de bu düşünceyle daha sağlam ve daha güzel bir yaşam alanları sunarak hemşerilerimizin ailemizin eşimizin dostumuzun daha güvenilir mekanlarda hayatlarını sürdürme amacıyla bu projeye start verdik. Sadece bu Yıldız Konutları projesiyle değil şuanda ön sözleşmelerini yaptığımız anlaştığımız yerinde dönüşüm projelerinde tünel kalıp sistemiyle Afşin’imizle Afşinli hemşerilerimize yapıyoruz. Bundan sonra da Allah’ın izniyle memleketimize ne kadar bir ucumuz dışarda olsa da TOKİ projelerle hakim olsak da bundan sonra Afşin’imize hemşerilerimizle daha güvenilir yaşam alanları sunmaya devam edeceğiz inşallah” dedi.

Yıldız Inşaat (9) (Large)Yıldız Inşaat (8) (Large)Yıldız Inşaat (7) (Large)Yıldız Inşaat (5) (Large)Yıldız Inşaat (4) (Large)Yıldız Inşaat (3) (Large)

Muhabir: DENİZ DOĞAN