Şirketten yapılan açıklamaya göre Yemeksepeti, teknoloji alanında tüketicilerin marka algısını ölçen ödül programlarından Tech Brands Turkey tarafından, "Yemek Online/Mobil Sipariş" kategorisinde "Türkiye'nin En Teknolojik Markası" ödülüne layık görüldü.

22 Şubat'ta düzenlenen Tech Brands Turkey töreninde verilen ödül, Yemeksepeti'nin teknoloji ve inovasyona verdiği önemin bir göstergesi olarak, tüketicilerin beklentilerini karşılama konusundaki başarısını gösteriyor.

Nielsen IQ Türkiye işbirliğiyle gerçekleştirilen araştırma, Türkiye genelinde 12 şehirde, 15-64 yaş arası yaklaşık bin kişi ile yapılan anketler üzerinden değerlendirildi.

Araştırma sonucunda 30 farklı sektörde, tüketici kitlesinin açık uçlu sorulara verdiği yanıtlar baz alınarak hazırlanan rapor sayesinde, sıralamaya giren markalar belirlendi.

Yemeksepeti'nin, yenilikçi hizmetleri ve müşteri deneyimine odaklanan teknolojik çözümleriyle bu ödüle layık görülmesi, şirketin teknoloji ve hizmet kalitesindeki öncü konumunu teyit ediyor. Özellikle pandemi döneminde ve sonrasında gösterdiği performans ve sunduğu çözümler, Yemeksepeti'nin tüketiciler tarafından tercih edilmesinin altında yatan başlıca sebepler arasında yer alıyor.

Kaynak: İHA