Yandex, Türkiye milli futbol takımının UEFA Euro 2024 şampiyonasında çeyrek finale yükselmesinden dolayı Türk halkını tebrik etti. Türkiye'yi 16 yıl sonra ilk kez büyük bir turnuvada çeyrek finale taşıyan bu tarihi başarı, milli takımın inancını ve yeteneğini ortaya koyuyor.

Stoper Merih Demiral'ın attığı iki golle Avusturya karşısında alınan 2-1'lik galibiyet, ülkemizi ve dünyanın dört bir yanındaki futbolseverleri büyüledi. Demiral'ın Avrupa Şampiyonası tarihindeki en hızlı eleme aşaması golü, turnuvanın en heyecan verici maçlarından biri olarak tarihe geçen maçın gidişatını belirledi.

Yandex, Türkiye'nin bu önemli zaferini kutlamak adına Türkiye’deki ana arama sayfasında kutlama amaçlı bir illüstrasyon yayınladı.

Yandex ile Maç Gününü Planlamak Kolay

Milli Takımımız Hollanda’ya karşı çeyrek final maçına hazırlanırken, Yandex Türkiye'deki futbol tutkunlarını desteklemeye ve maç seyretme deneyimini geliştirecek faydalı araçlar sunmaya devam ediyor.

Türkiye’nin tüm illerinde bu heyecan verici maçı kendi evi dışında farklı bir yerde izlemek isteyenler ve bir açık hava organizasyonunda maç izlemeye hazırlanan taraftarlar Yandex Hava Durumu’nu kullanarak hava tahminlerini kontrol edebilecekler. Futbolseverleri 6 Temmuz'da Hollanda'ya karşı oynanacak maçı izlerken rahat ve ideal hava koşulları bekliyor. İstanbul'a yönelik tahminler 25°C ile 28°C arasında ılıman bir havanın yanı sıra bulutlu ama yağmursuz bir gökyüzünü öngörüyor. Benzer şekilde Ankara’da da hava parçalı bulutlu olacak ve sıcaklıklar 23°C ila 26°C arasında değişecek. İzmir'de ise taraftarları 32°C'lik sıcaklık eşliğinde açık bir gökyüzü bekliyor. Ayrıca, turnuvanın kalan kısmı boyunca havanın nasıl olacağını Yandex Hava Durumu’ndan takip edebilirsiniz.

Yandex Navigasyon taraftarların rotalarını planlamalarına ve maçı bir arada seyredebilecekleri iyi yerleri bulmalarına yardımcı oluyor.

Yandex ayrıca son teknoloji difüzyon sinir ağı YandexART ile taraftarları milli takımı yaratıcı şekillerde desteklemeye davet ediyor. Shedevrum uygulamasında kullanıcılar, Türkiye'nin Euro 2024'teki potansiyel zaferiyle ilgili canlı, sanatsal görüntüler oluşturabiliyor. Yarattıkları görselleri uygulamada paylaşabiliyor ve #EURO2024Türkiye gibi bir etiket kullanarak diğer kullanıcıların görsellerini görebiliyorlar.

Türkiye, Euro 2024'teki olağanüstü yolculuğuna devam ederken Yandex, taraftarları yenilikçi araç ve hizmetlerle güçlendirmeye ve bu uluslararası spor etkinliğinin heyecanını daha da artırmaya odaklanıyor.

 

Yandex Hakkında

Yandex, makine öğrenimi ile desteklenen akıllı ürünler ve hizmetler geliştiren küresel bir teknoloji şirketidir. Şirketin amacı, tüketicilerin ve işletmelerin çevrimiçi ve çevrimdışı dünyada daha iyi gezinmelerine yardımcı olmaktır. Yandex, 1997 yılından bu yana dünya standartlarında, yerel pazarlarla ilişkili arama ve bilgi hizmetleri sunmakta, ayrıca dünya çapında milyonlarca tüketici için pazar lideri konumuna sahip, isteğe bağlı ulaşım hizmetleri, navigasyon ürünleri ve diğer mobil uygulamalar geliştirmektedir.

Kaynak: Bülten