Vialand Tema Park, Boğaziçi Üniversiteli yetenekli oyun geliştiricilerin kurduğu Efsun Games'in yaratıcılığı ile birleştirerek "Kaptan Gaga" mobil oyununu geliştirmeye başladı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Vialand, Boğaziçi Üniversiteli genç ve yetenekli oyun geliştiricileri tarafından kurulan Efsun Games ile iş birliği yaparak oyun dünyasına adım atıyor.

Vialand Tema Park, sektördeki medya ve pazarlama gücünü, Boğaziçi Üniversiteli yetenekli oyun geliştiricilerin kurduğu Efsun Games'in yaratıcılığı ile birleştirerek Kaptan Gaga mobil oyununu geliştirmeye başladı.

Bu iş birliği, Türkiye'de yeterli imkanlara sahip olamayan genç yeteneklere destek verme hedefini taşıyor.

Proje sürecinde aktif olarak yer alan yetenekli oyun geliştiricileri arasında Ahmet Bayır, Mehmet Fatih Yıldız, Halid Güngör, Kenan Yektaş, Muhammed Şamil Kurt ve Ahmet Kipici bulunuyor.
Kaptan Gaga mobil oyunu, geliştirme süreçlerinin tamamlanmasının ardından çok yakında oyun severlerin beğenisine sunulacak.

Kaptan Gaga mobil oyunu, Vialand Tema Park atmosferini mobile başarıyla taşıyarak benzersiz bir deneyim sunacak. Oyunda kullanılan haritalar, tema parktaki ünitelerin modellenmesiyle tasarlanıyor.

Oyun, kullanıcılara sadece eğlenceli bir deneyim sunmakla kalmayıp aynı zamanda Vialand Tema Park'a giriş hakkı kazanma fırsatı da sunacak.
Vialand, Türkiye'nin lider eğlence markası olma yolunda mevcut konumunu güçlendirmek için 600 milyon dolarlık tema park yatırımına ek olarak, oyun, sinema filmleri, çizgi filmler, animasyon karakterler ve merchandising gibi alanlarda da hızla büyümeyi hedefliyor.

Kaynak: AA