Kahramanmaraş Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Afşin Temsilcisi Ünal Peköz, 30 Haziran’a kadar yeni barkotlularıyla değiştirmediği takdirde cezalı duruma düşeceğini belirterek,”denetimlerde yenisi ibraz edilememesi halinde 170 lira ceza kesilecek” dedi.

Kahramanmaraş Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Afşin Temsilcisi Ünal Peköz, Afşin’de yaklaşık 2 bin esnaf ve sanatkarın vergi levhalarını 30 Haziran’a kadar yeni barkodlu levhalarla değiştirmediği takdirde cezalı duruma düşeceği uyarısında bulundu.

408 sayılı Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği’ne göre 1 Haziran 2011 tarihinden önce alınan ıslak imza ya da mühür ile tasdik edilmiş tüm vergi levhalarının geçerliliğini yitirdiğini belirten Peköz, esnaf ve sanatkarların işyerlerinde bulundurması zorunlu olan vergi levhalarının 30 Haziran’dan sonra yasa gereği barkodlu yeni vergi levhalarıyla değiştirilmemesi ve denetimde ibraz edilememesi durumunda her bir tespit için yasa gereği 170 lira özel usulsüzlük cezası ödeneceğini vurguladı.
 
Peköz konuşmasını şöyle sürdürdü:
“internet şifresi bulunan vergi mükelleflerinin Gelir İdaresi Başkanlığı’nın internet vergi dairesi sistemi üzerinden işlemlerini yaptırabilecek”