6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen il ve ilçelerde kalıcı deprem konutları için yapılan hak sahipliği başvuruları sonuçlandı.

Kahramanmaraş Valiliği, Afşin ve Göksun’daki  vatandaşlara yönelik ‘Hak Sahipliği’ başvurusu konusunda duyuru yayımladı.

Hak sahipliği başvuru sonuçları kapsamında pek çok vatandaş, yıkılmış, ağır ve orta hasarlı binaları için bazı haklara sahip olabilecek.

AFAD hak sahipliği başvuru sonuçları E-Devlet üzerinden yapılan başvuru sonrasında merakla araştırılmaya başlandı.

AFAD hak sahipliği başvurusu kapsamında pek çok depremzede, devletin tanımış olduğu haklardan faydalanma imkanına sahip olacak.

 Pek çok hak sahibi için değerlendirme aşaması devam ederken, bazı hak sahipliği için sonuçlar paylaşılmaya başlandı.

Afşin’de Trafik Kazası: Kaza Alanında Tamponu Bırakıp Kaçtı Afşin’de Trafik Kazası: Kaza Alanında Tamponu Bırakıp Kaçtı

Hak sahipliği sonuçları, başvuru ekranı aracılığıyla öğrenilebilecek.
Yapılan duyuruda, “06.02 2023 tarihinde İlimizde meydana gelen depremler nedeniyle yürütülen hak sahipliği çalışmaları kapsamında afetzede olan vatandaşlarımızdan 29 Mayıs - 22 Ağustos 2023 tarihleri arasında alınan Talep ve Taahhütnameler Mahalli Hak Sahipliği Komisyonlarımızca değerlendirilmiş olup, alınan Komisyon Kararları Mahallinde ilan edilmek üzere ilgili muhtarlıklara teslim edilecektir. Bu kapsamda; Afşin ve Göksun ilçelerimizde hak sahipliği ile ilgili alınan komisyon kararları 02.10.2023 tarihinde ilan edilmiştir. Hak sahipliği uygun görülmeyen vatandaşlarımız, 02-16 Ekim 2023 tarihleri arasında itiraz başvurusunda bulunabileceklerdir. İtiraz başvuruları ilçe Kaymakamlıklarına veya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğüne yapılacaktır. Diğer İlçelerimizdeki çalışmalar tamamlandıkça ilan edilecektir” denildi.