Diyarbakır Vali Yardımcısı Zerrin Çay Beşikci özgeçmişi :

Kayseri’nin Sarıoğlan İlçesinde doğan Zerrin ÇAY BEŞİKCİ, ilkokulu Seydişehir Merkez İlkokulunda (Konya), ortaokulu ise Seydişehir Mahmut Esad Ortaokulunda bitirdi. İstanbul Kabataş Erkek Lisesinde başladığı lise öğrenimini, Samsun Namık Kemal Lisesinde tamamladı. 1998 yılında Başkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünü burslu olarak kazandı ve 2003 yılında bu bölümden birincilikle mezun oldu. Evli ve iki çocuk annesidir.

Kariyeri

        9 Ağustos 2006 tarihinde Aydın Kaymakam Adayı olarak göreve başlayan Zerrin ÇAY BEŞİKCİ, 13 Kasım 2006 - 19 Mart 2007 tarihleri arasında Karacasu (Aydın) Kaymakam Vekilliği görevinde bulundu.

        Ankara'da dört ay süren dil kursunun ardından İngiltere'ye yüksek lisans yapmak için gönderildi. Southampton Üniversitesi'nde "Vatandaşlık ve Demokrasi" (Citizenship and Democracy) alanında başladığı yüksek lisans eğitimini başarıyla bitirdi.

    6 Ekim 2008'de TODAİE'nde katıldığı altı haftalık Kamu Diplomasisi Kursunun ardından, 17 Kasım 2008 tarihi itibariyle Kaymakamlık Kursuna başlayarak üstün başarı ile bitirdi.

       Daha sonra sırasıyla;  Kütahya ili Şaphane İlçe Kaymakamı, Ağrı İli Hamur İlçe Kaymakamı, Antalya İli İbradı İlçe Kaymakamı, Trabzon İli Çarşıbaşı İlçe Kaymakamı olarak görev yaptı.

     07.08.2019 tarihli ve 2019/268 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile Diyarbakır Vali Yardımcılığına atanan Zerrin ÇAY BEŞİKCİ, 20 Kasım 2019 tarihinde görevine başlamıştır.

Kaynak: HABER MERKEZİ