Elazığ Vali Yardımcısı Recep Gündüz özgeçmişi :

1994 yılında Gümüşhane'de doğdu. İlk ve ortaokulu Gümüşhane'de, lise eğitimini ise Mareşal Çakmak Anadolu Öğretmen Lisesinde okudu. Yıldız Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünden 2016 yılında mezun oldu.


2017 yılında  İçişleri Bakanlığının yapmış olduğu Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak 19.03.2018 tarihinde Erzurum Valiliği'nde Kaymakam Adayı olarak göreve başladı.


Kaymakam Refikliği stajını sırasıyla Kars-Kağızman ve Trabzon-Sürmene ilçelerinde yapmıştır. Akabinde, Kastamonu Devrekâni ve Konya Altınekin ilçelerinde Kaymakam Vekili olarak görevlendirilmiştir. Teftiş Stajını, Mülkiye Başmüfettişi Sayın Oral Karakaya’nın gözetiminde Kocaeli Gebze ve Dilovası ilçelerinde tamamlamış; Kaymakam Adayları Yönetmeliğinin ilgili hükümleri uyarınca yurtdışı stajı kapsamında İngiltere Manchester Metropolitan Üniversitesinde 5 ay süreyle yabancı dil eğitimi almıştır.


İçişleri Bakanlık Makamının 11.09.2020 tarihli onayı ile Artvin Kemalpaşa Kaymakamlığına atanmış olup, Cumhurbaşkanlığının 20.08.2021 tarih ve 2021/412 sayılı Kararnamesi ile 09.09.2021 tarihinde Elazığ Vali Yardımcılığı görevine başlamıştır.
Büşra MERAL GÜNDÜZ ile evli olup, İngilizce bilmektedir.

Kaynak: HABER MERKEZİ