Vali Yardımcısı Mustafa Pala özgeçmişi:

1980 yılında Erzurum’un Oltu İlçesinde doğdu. İlkokulu Hollanda’da, ortaokulu ve liseyi Erzurum’da okudu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini başarıyla tamamladı.
2005 yılında İçişleri Bakanlığı’nda Bolu Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Oltu İlçesinde Kaymakamlık Stajını, Bilecik ve Şanlıurfa İllerinde Teftiş Stajını, Çankırı-Korgun İlçesinde Kaymakam Vekilliği Stajını ve Ankara’da 92. Dönem Kaymakamlık Kursunu başarıyla tamamladı. Bir yıl süreyle Fransa’da dil eğitimi ve idari eğitim aldı.


Kastamonu-Seydiler Kaymakamlığı, Bingöl-Yedisu Kaymakamlığı, Siirt Vali Yardımcılığı ve Hatay-Hassa Kaymakamlığı, Hakkari Vali Yardımcılığı, Gümüşhane Vali Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 12.08.2022 tarihinde Amasya Vali Yardımcısı olarak atanmıştır.


Atatürk Üniversitesi İdare Hukuku Bölümü’nde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. Belçika’da Yerel Yönetimler ve Adem-i Merkeziyetçilik Eğitimine, Almanya’da Mesleki Eğitimin Yeri ve Önemi Eğitimine, Amerika Birleşik Devletleri’nde Devlet ve Yerel Yönetimler Eğitimine katılmıştır.    Ekonomik ve ticari ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla Çin Halk Cumhuriyeti’nde çalışmalar yapmıştır.    İyi düzeyde İngilizce, Fransızca ve Hollandaca, orta düzeyde Almanca ve Arapça bilmektedir.


Evli ve üç çocuk babasıdır.

Kaynak: HABER MERKEZİ