Nevşehir Vali Yardımcısı Kübra Karaalioğlu özgeçmişi:

1992 yılında Kayseri’de doğan KARAALİOĞLU, ilk ve orta öğrenimini Kayseri’de tamamladı. Pamukkale Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde okurken öğrenci değişim programıyla Hacettepe Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde eğitim aldı. 2014 yılında Onur Öğrencisi olarak mezun oldu. Yüksek lisansını Milli Savunma Üniversitesi Alparslan Savunma Bilimleri ve Milli Güvenlik Enstitüsü Uluslararası Güvenlik ve Terörizm programında tamamladı.

        İçişleri Bakanlığı tarafından açılan Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak, Mülki İdare Amirliği mesleğine 106. Dönem Kayseri Kaymakam Adayı olarak başladı.
     Kayseri Valiliği’nde il merkez stajını, Kayseri/İncesu ile Kayseri/Talas ilçelerinde Kaymakam Refikliği stajını tamamladı. Sivas/Gemerek ve Aksaray/Eskil ilçelerinde kaymakam vekilliğinin ardından Kocaeli’nde Mülkiye Müfettişi refakatinde teftiş stajını yerine getirdi. İngiltere/Leicester Üniversitesinde dil eğitimi aldı.
    2020-2022 yılları arasında Eskişehir- Alpu Kaymakamı olarak görev yapan Kübra KARAALİOĞLU 11.08.2022 tarih ve 2022/392 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararnamesi ile Nevşehir Vali Yardımcılığı görevine atanmış olup, 24.08.2022 tarihinde görevine başlamıştır.

Kaynak: HABER MERKEZİ