Vali Yarcımsı Mustafa Çek özgeçmişi :

1963 Doğumlu olan Vali Yardımcımız, ilk ve orta öğrenimini memleketi olan Çorum’da tamamladı. 1986 Yılında Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Kamu Yönetimi Bölümünden mezun olduktan sonra, Tokat Kaymakam Adayı olarak İçişleri Bakanlığı bünyesinde göreve başladı.
 
Kaymakamlık stajı esnasında, İçişleri Bakanlığı tarafından 1 yıl süre ile İngiltere’ye lisan eğitimi ve yönetim sistemi araştırması yapmak üzere gönderildi. İngiliz Milli Sağlık Sistemi hakkında rapor hazırlayarak Bakanlığa sundu. Yozgat ili, Akdağmadeni ilçesinde Kaymakam Vekili olarak çalıştıktan sonra “Kamulaştırma Kanunu ve Mevzuat Uygulamaları” konulu Kaymakamlık Tezi, ilgili Komisyon ve Bakanlık tarafından kabul edildi. İçişleri Bakanlığı tarafından çağrıldığı Kaymakamlık Kursunu Üstün Başarı ile bitiren Vali Yardımcımızın ilk görev yeri, Antalya ili Kaş ilçesi Kaymakamlığı oldu. Sonrasında sırasıyla Çankırı - Korgun, Muş - Malazgirt, Ağrı - Doğubayazıt, Kırklareli - Demirköy ilçesi Kaymakamı olarak görev yaptı. Karabük Vali Yardımcılığı görevinden sonra Çanakkale - Çan, Manisa - Akhisar, İstanbul - Ümraniye, İzmir - Konak ve Kahramanmaraş - Onikişubat Kaymakamlıkları görevlerinde bulundu. Kayseri Vali Yardımcısı iken görevlendirildiği Balıkesir Vali Yardımcılığı görevini 11.03.2019 tarihinden beri sürdürmektedir. 
 
Görevi esnasında; tarafsızlık ve vatandaşa güler yüzle hizmete önem veren Vali Yardımcımız, İçişleri Bakanlığı ve değişik ulusal ve uluslararası kurumlarca düzenlenen 20’nin üzerinde Hizmet İçi Eğitim Semineri ile yurt içi ve yurt dışı inceleme gezilerine katılmış, İçişleri Bakanı tarafından (1), değişik Valiler tarafından (18) Başarı Belgesi ve (2) Üstün Başarı Belgesi ile taltif edilmiştir.
 
Evli ve 3 çocuklu olan Vali Yardımcımızın mimar bir oğlu, doktor ve eczacı iki kızı ile 2 torunu bulunmaktadır. Satranç ve voleybol oynamayı, olta balıkçılığını ve doğa yürüyüşü yapmayı seven Vali Yardımcımız hareket halinde olmaktan hoşlanmaktadır.

Kaynak: HABER MERKEZİ