Mustafa ELDİVAN 

Vali


1972 yılında Kayseri'de doğdu. İlk ve Ortaöğrenimini İncesu İlçesi’nde tamamladı. 1990-1995 yılları arasında (1 yılı İngilizce hazırlık olmak üzere) Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nde eğitim gördü. 1999 yılında Kaymakam adayı olarak mesleğe başladı. İngiltere'de Nottingham Üniversitesi’nde 9 ay Dil Eğitimi aldı. Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği’nin düzenlediği 29. Dönem Kamu Diplomasisi Kursundan mezun oldu. 86. Dönem Kaymakam Adaylığı Kursunu başarıyla tamamladı.

Çorum-Mecitözü, Mersin-Gülnar, Bolu-Kıbrıscık İlçelerinde Kaymakam Vekilliği; Giresun-Yağlıdere, Erzincan-Kemaliye, Malatya-Doğanşehir, Nevşehir-Hacıbektaş, Balıkesir-Havran, Nevşehir-Avanos Kaymakamlıkları görevlerinde bulundu. Avanos Kaymakamı iken, aynı zamanda Nevşehir İl Özel idaresi Genel Sekreterliği görevini de yürüttü.

Kemaliye Kaymakamlığı esnasında Kültürel Miras ve Tarihi eserlerin restorasyonları konusunda çalışmalar yapmış, akabinde Nevşehir Hacıbektaş Kaymakamlığı sırasında Hacı Bektaş-ı Veli Külliyesi’nin restorasyonunda, Havran İlçesi’nde Kent Tarihi Müzesi’nin kuruluşunda, Avanos İlçesi’nde Kapadokya’da mevcut sivil mimari eserler ile Ören yerlerinin restorasyon/restitüsyonlarında aktif görev almıştır.

28/12/2016 tarihli Kararname ile İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü’ne Daire Başkanı olarak atanmıştır. Ardından 12/09/2017 tarihli Kararname ile atandığı İstanbul-Bağcılar Kaymakamlığı’nda 5 Yıl görev yaptıktan sonra, 29/08/2022 - 10/08/2023 tarihleri arasında Tekirdağ-Çorlu Kaymakamı olarak görev yapmıştır. Vali Mustafa ELDİVAN10 Ağustos 2023 Tarih ve 2023/376 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile Bayburt Valiliği görevine atanmıştır.

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Yönetim Bilimleri Bölümü'nde yüksek lisans yapmakta olup, tez aşamasındadır.

06 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen Deprem felaketinin ardından daha önce görev yaptığı Malatya-Doğanşehir’e gönüllü olarak giderek, bölgede Koordinatör Kaymakam olarak görev yapmıştır.

İyi derecede İngilizce bilen Mustafa ELDİVAN, öğretmen Meltem hanım ile evli olup Hasan Buğra ve İrem isminde iki çocuk babasıdır.

Kaynak: HABER MERKEZİ