Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe, Afşin Hükümet Konağı’nda incelemelerde bulundu. Vali Kocatepe, Afşin’e yakışır bir hükümet konağı yapıldığını kaydetti.

 

 

Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe, Afşin Kaymakam Vekili Metin Maytalman,Afşin Belediye Başkanı Fazlı Aydoğan, Elbistan Belediye Başkanı Durmuş Küçük, Kahramanmaraş İl Çevre ve Orman Müdürü Hüseyin Çanak, Afşin Emniyet Müdürü Veysel Ateş ve şirket yöneticileriyle birlikte hükümet konağında incelemelerde bulundu.

 

Afşin Hükümet Konağı ihalesi, Kahramanmaraş İl Özel İdaresi tarafından 1 Şubat 2010 Pazartesi günü yapılmış, 30 Nisan 2010 tarihinde de ilk çalışmalar başlamıştı.

Yeni bina, Afşin Adliyesi’nin üst tarafında bulunan 8000 metrekarelik alana kurulacak ve yaklaşık 6000 metre karelik alana sahip olacak. Yeni yapılacak olan hükümet konağında Sosyal Yardımlaşma Vakfı, Nüfus Müdürlüğü, Mal Müdürlüğü, Tapu Kadastro Müdürlüğü, Yeşil Kart Bürosu, Emniyet Müdürlüğü, gibi kurumlar yer alacak.

 

Yeni yapılacak olan hükümet konağının mimarisi, tarihi ve otantik, özellikleri ortaya çıkartan, Selçuklu mimarisinin izlenimini veren ve bazı birimlerinde de ilçemizde yer alan Eshab-ı Kehf Külliyesi’nin ribat bölümünü andıran özelikler taşıyacak. Tabi iç donanımı modern bir yapı olacak, fakat dış donanımı da tarihi, otantik özelliklerimizi yansıtan nitelikte olacak.