Teksüt, İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde 13-14 Eylül 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek etkinliğin Destek Sponsoru olarak yer alıyor.

Organize perakende sektörüne ürün ve hizmet sağlayan firmalarla yerel zincir marketleri bir araya getiren Yerel Zincirler Buluşuyor 2023 etkinliği 13-14 Eylül 2023 tarihleri arasında İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek. Teksüt, YZB 2023’ün Destek Sponsoru olarak etkinlikte yer alırken iki gün boyunca ziyaretçilere üstün Teksüt lezzetini ve büyüyen ürün yelpazesindeki ürünlerini tanıtacak, yenilikler hakkında bilgi verecek. 

Teksüt Laktozsuz Süt tanıtılacak

İş insanı Kemal Şahin oğlunu evlendirdi İş insanı Kemal Şahin oğlunu evlendirdi

Teksüt Satış ve Pazarlama Direktörü Murat Keleş üreten, ülkemize değer katan markaların yerel marketler aracılığı ile geniş kitlere ulaşmasını sağlayan perakende sektörünün en önemli buluşması YZB 2023’te Destek Sponsoru olarak yer almaktan mutlu olduklarını dile getirdi. Teksüt olarak her yıl düzenli bir şekilde inovasyon yatırımlarına devam ettiklerini, ürün gamını geliştirerek yeni ürünleri tüketicilerin beğenisine sunduklarını belirtti. Murat Keleş şöyle devam etti: “Hem yatırım hem de pazarlama çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Bunun son halkası ise YZB 2023’te ziyaretçilere ve perakende sektörü profesyonellerine tanıttığımız Teksüt Laktozsuz Süt. İlk üretim planlamamızda 1 litrelik ambalajda sunduğumuz bu ürün ile ilgili önümüzdeki dönemde Ev Dışı Tüketim (EDT) ve HORECA sektöründen gelecek talebe yönelik olarak da farklı ambalajlarda üretim yapmayı hedefliyoruz.”

Laktozsuz süt trendi

Murat Keleş, pandemi döneminin toplumda sağlıklı beslenme ve bağışıklık sistemini güçlendirme konularında büyük bir farkındalık yarattığına vurgu yaparak, bu dönemde Teksüt müşterilerinden laktozsuz süt üretmeleri konusunda talep aldıklarını söyledi. Herkesin evlerde daha çok zaman geçirdiği, spor yapmanın ve hareket etmenin kısıtlı olduğu dönemde laktozsuz süt tüketiminin arttığını gözlemlediklerini belirten Murat Keleş, “Müşterilerimizin de talebi sonrasında laktozsuz sütü üretim planlamamıza aldık ve müşterilerimize sunduk. Süt grubu  ile başlayan bu çalışmalarımıza farklı ürün gamlarında da  devam etmeyi planlıyoruz. Bugün YZB 2023’te bu ürünümüzü sektör profesyonellerine tanıtmaktan dolayı sevinçliyiz. İnanıyorum ki Teksüt Laktozsuz Süt kolay içimiyle çok sevilecek ve önemli bir satış başarısı yakalayacak.”

Laktozsuz sütün faydaları

•             Sindirimi kolaylaştırır

•             Kemik sağlığını korur

•             İlaçların yan etkisini azaltır

•             Acıkmayı geciktirir, tok tutar

•             Cilt sağlığına katkı sağlar

•             Kilo vermeye yardımcı olur

•             Zihin gelişimini destekler