Afşin Müftü Vekili Mehmet Aygün, 2012 umre kayıtlarının 2 Ocak 2012 tarihinde başlayacağını belirtti. 
 
Afşin İlçe Müftü Vekili Mehmet Aygün’ün  yaptığı açıklamada, Umre’ye gitmek isteyen vatandaşların, 2 Ocak Pazartesi gününden itibaren İlçe Müftülüğüne ve din görevlilerine kayıt yaptırabileceklerini söyledi.
 
Konu hakkında bilgi veren Afşin Müftü Vekili Mehmet Aygün, “Her sen olduğu gibi inşallah bu senede vatandaşlarımızı Umreye göndereceğiz. Geçen sene yaklaşık 200 kişi göndermiştik ilçemizden kutsal toraklara. Bu sayı il genelinde biraz daha fazla ülke genelinde ise bu sayı 410 bin gibi bir sayıya yükselmektedir. Her vatandaşın isteyip de gidemediği Hac döneminde Umre sayesinde gidip gezip ve oraların manevi havasını soluma fırsatını buluyorlar vatandaşlarımız bu dönemde. Bilindiği gibi Haç’ta kota sorunu var geçen sene ek kontenjanda dahil  100 bin vatandaşımız hacı oldular. Talep bundan çok çok fazla olduğu için insanlar bu hasretini Umreye giderek telafi etmeye çalışıyor.
Umre için kayıtlarımız 2 Ocak 2012 tarihinde başlayacak bu doğrultuda vatandaşlarımız İlçe Müftülüğümüze başvurabilir.” açıklamasında bulundu.