Afşin Kaymakamlığı bahçesinde düzenlenen törende, İlçe Emniyet Müdürü Abdullah Topal, Atatürk Anıtı'na çelenk sundu. Törende, İstiklal Marşı okundu, saygı duruşunda bulunuldu.

Türk Polis Teşkilatının 179. Kuruluş Yıl Dönümü Afşin’de Kutlandı (9)

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan polis memuru Şerife Kılıç, “10 Nisan 1845 tarihinde Polis nizamnamesi ile kurulan ve vatan toprağının her bir köşesinde huzur ve güvenliğin sağlanması, vatandaşların temel hak ve hürriyetlerinin korunması, kanun hakimiyetinin ve devlet otoritesinin tesisi gibi birçok hayati görevi mesai mefhumu gözetmeksizin üstlenmiş olan emniyet teşkilatımızın 179. Kuruluş yıl dönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Türk Polis Teşkilatının 179. Kuruluş Yıl Dönümü Afşin’de Kutlandı (10)

Yaklaşık iki asırdır, büyük fedakarlık, sabır ve cesaretle, halkımızın huzur ve mutluluğunu, can ve mal güvenliğini sağlayarak, devletimizin bölünmez bütünlüğünü hedef alan tehdit ve tehlikelere karşı mücadele etmeyi kendisine vazife edinen, gücünü kanunlardan, desteğini de halktan alan geçmişi şanla ve şerefle dolu emniyet teşkilatımız hem geleneksel değerler içinde toplumsal hukukun asli parçası, hem de çağdaş hukuk devletinin temel omurga yapılarından birisi olmuştur.

Türk Polis Teşkilatının 179. Kuruluş Yıl Dönümü Afşin’de Kutlandı (8)

Bu duygu ve düşüncelerle görevlerini yerine getirirken şehit olan polislerimizi rahmetle anıyor, gazi polislerimize şükranlarımı sunuyor, görevi başında bulunanlara ve emekli olanlara aileleriyle birlikte sağlık, başarı ve mutluluk dileklerimle; 10 Nisan polis haftası ve Türk Polis Teşkilatımızın Kuruluşunun 179.yılını tebrik ediyorum” diye konuştu.

Türk Polis Teşkilatının 179. Kuruluş Yıl Dönümü Afşin’de Kutlandı (7)

Konuşmaların ardından polis teşkilatı hatıra fotoğrafı çektirdi. Afşin İlçe Emniyet Müdürü Abdullah Topal ve polis memurları, Türk Polis Teşkilatının 179. kuruluş yıl dönümünü gururla kutladı.

Türk Polis Teşkilatının 179. Kuruluş Yıl Dönümü Afşin’de Kutlandı (5)Türk Polis Teşkilatının 179. Kuruluş Yıl Dönümü Afşin’de Kutlandı (3)Türk Polis Teşkilatının 179. Kuruluş Yıl Dönümü Afşin’de Kutlandı (4)Türk Polis Teşkilatının 179. Kuruluş Yıl Dönümü Afşin’de Kutlandı (1)Türk Polis Teşkilatının 179. Kuruluş Yıl Dönümü Afşin’de Kutlandı (2)

Muhabir: DENİZ DOĞAN