Afşin İlçe Müftüsü Halil İbrahim Genç, Afşin-Elbistan B Termik Santrali’nin kömür havzasında meydana gelen heyelanda toprak altında kalan 9 kişi için yarın Cuma namazına müteakip cenaze namazı kılınacağını kaydetti.
 
Afşin’de meydana gelen heyelan sonrası toprak altında kalan 9 kişi için yarın Afşin Ulu Camiinde ve diğer camilerde gıyabi cenaze namazı kılınacak.
 
Konu hakkında bilgi veren Afşin İlçe Müftüsü Halil İbrahim Genç, “Bindiği gibi B termik santralinin kömür ihtiyacını karşılayan Çöllolar kömür havzasında bir göçük meydana geldi. Bu esnasında 9 hemşerimiz altında göçük kaldı. Bütün çalışmalara rağmen kurtarılamadı. Artık sağ kurtulma ihtimallerinin tükendiği bir duruma geldik. Bu arkadaşlarımızın cenaze namazının kılınması gerektirmektedir. Yakınlarının ve halkımızın da bu istikamette istekleri de bulunmaktadır. Arkadaşlarımızın gıyaben cenaze namazının kılınması gerekli tedbirler ve fetvalarda alınmış durumdadır. Yarın Cuma namazına müteakiben bütün camilerimizde özelikle merkez camisinde topluca gıyabi cenaze namazı kılacağız. Bu kardeşlerimizin şehit olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle üzüntü ve sevinci aynı anda yaşıyoruz. Üzüntümüz genç yaşta arkadaşlarımızın Allah’ın rahmetine kavuşmuş olması, sevinçliyiz çünkü şehit omlarından dolayı. Şahadet rütbesi çok onurlu yüksek bir rütbedir. Bu nedenle kardeşlerimizin bu durumuna seviniyoruz.” dedi.