Türk Hava Yolları, 7000 Personel Alımı Müjdesi Verdi

Son Dakika: THY'den 7000 Personel Alımı Müjdesi

Kabin memuru, 2. pilot, ofis çalışanı, personel gibi çeşitli kadrolarda toplamda 7000 personel daha alınacağı açıklandı. Başvurular THY'nin kariyer sayfası üzerinden alınacak.

2023 Yılı Finansal Tabloları Yayınlandı

THY'nin 2023 yılı finansal tabloları da yayınlandı. Şirketin KAP'a yaptığı bildirimde, 2023 yılında elde ettiği karın rekor seviyeye ulaştığı belirtildi. 6.1 milyar dolarlık kar elde eden THY, yolcu sayısında da rekorlar kırmaya devam ediyor.

Personel Sayısı Artacak

Finansal tablolara göre, THY'nin toplamda 83 bin personeli olduğu bildirildi. Bu sayının 90 bine kadar artırılacağı ve bu yıl personel alımlarına hız verileceği açıklandı.

Başvurular ve İş İlanları

Önceki açıklamalara göre 2024 yılında 8 bin yeni personel alımı yapılacağı belirtilmişti. Şimdi ise 7000 personel daha alınacağı açıklandı. İlk ilanın Nisan ayında kabin memuru alımı için yapılacağı belirtildi.

Yüksek Maaş ve İkramiyeler

THY, çalışanlarına en yüksek maaşları veren kurumlardan biri olarak biliniyor. En az 40-45 bin TL maaş veren THY, personellere yılda 3 maaşlık ikramiye ödemesi yapıyor.

Başvuru Yöntemi ve İlgili Bilgiler

THY'nin güncel personel alımı ilanlarına başvurular, THY'nin kariyer sayfası üzerinden alınıyor. Başvurmak isteyen adayların özgeçmiş oluşturması ve başvurularını internet üzerinden yapmaları gerekiyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ