Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Tekstil Topluluğu tarafından düzenlenen 9. Ulusal Tekstil Mühendisliği Öğrenci Konseyi’ne katılan öğrencileri Afşin Eshab-ı Kehf Külliyesi’ni ziyaret etiler.
Kahramanmaraş’ta düzenlenen 9. Ulusal Tekstil Mühendisliği Öğrenci Konseyi’ne katılan öğrenciler Afşin’e gelerek Afşin Eshab-ı Kehf Külliyesi’ni ziyaret etiler. Afşin Belediye Başkanı Fazlı Aydoğan’ın ve Afşin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bekir Sıtkı Can’ın eşlik ettiği gezide, öğrenciler Eshab-ı Kehf Külliyesi hakkında Afşin Belediyesi Rehberi Ramazan Kıraç geniş bilgi verdi.
Manevi değerini hissettiğini belirten Kahramanmaraş Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd.Doç.Dr. Remzi Gemci, “Kahramanmaraş’a gelen tekstil topluluğu öğrencilerine Kahramanmaraş’ımızın tarihi değerlerini tanıtmak amacıyla Eshab-ı Kehf’e kadar getirdik. Burası için bir talepte vardı bu talebi de değerlendirmiş olduk. Gezimiz oldukça iyi geçti ve öğrenci arkadaşlarımızın da bu geziden memnun kaldıklarını söyleyebilirim. Daha önce bende gelmedim buraya külliyenin burada olduğunu biliyordum ama gelme fırsatı bulmamıştım. Manevi değerini hissettim.” açıklamasında bulundu.