TBMM Başkanvekili ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Pakdil, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye'ye yaptığı hizmetler ve yatırımların göz önünde olduğunu söyledi. 
 
TBMM Başkanvekili ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Pakdil, Ak Parti Afşin İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti.
Ziyarete Afşin Belediye Başkanı Fazlı Aydoğan, Ak Parti Afşin İlçe Başkanı İsrafil Aslaner, İl Genel Meclis Üyeleri, belde belediye başkanları ile çok sayıda partili katıldı.
Türkiye'ye Cumhuriyet döneminde en fazla yatırımın Ak Parti hükümeti tarafından yapıldığını ifade eden Pakdil, AK Parti hükümetlerinin gerçekleştirdiği hizmet ve yatırımlardan Afşin'in de payına düşeni aldığını, ilçenin pek çok sorununun çözülerek eksiklerinin giderildiğini vurguladı.
2002 yılından bu yana yapılan seçimleri değerlendiren Pakdil, “2002’li yıllarda Türkiye’de kaos ortamı yaşandı. Ekonomi bozulduğu, büyük firmaların iflas ettiği ve bankaların battığı bir dönemde biz Türkiye’yi devraldık. Bu ortam içerisinde seçime gittik. Milletimizde kendi hafızasında ve zihninde Ak Partiyi tek başına iktidar etti. Arkasından 2004-2007 mahalli seçimleri gerçekleşti. Belediyelerde Ak Parti yeniden iktidara geldi. İl genel meclisi seçimleri oldu. İl genel meclislerinin o dönem içerisinde değişiklikler oldu. 2007 seçimleri arifesinde Cumhurbaşkanlığı seçimi süreci başladı. O günkü tabirle 367 krizi ortaya çıktı. O şartlar altında Cumhurbaşkanı seçemeyen meclis seçime gitti. %47 oranında oy alarak tekrar Ak Parti iktidar oldu. Meclise yeni giren partiler oldu. Bağımsız adaylar meclise girdi. 2009 mahalli seçimlerinde Ak Parti yerini korudu. 2010 yılında da bir anayasa değişikliği ile ilgili bir referandum yaşadık. Bu süreçte de Ak partinin dediği oldu.” dedi.
Bu süreç içerisinde çok büyük gelişmelere imza attıklarını kaydeden TBMM Başkanvekili Pakdil, “Bu süreçler içerisinde çok büyük gelişmelere imza attık. Ama insanlar bazen ne olduğu ne bittiği noktasında zaman içerisinde hatırlayamıyor. Çünkü çok yoğun bir süreç geçiriyoruz.
Hastanelerimiz büyük bir değişim süreci geçirdi. Bu tabi olumlu anlamda oldu. İşte sizler hatırlarsınız Afşin’imizin bir adliyesi vardı. İçerisi sigara izmaritleriyle dolu olan bir yerde hakimlerimiz savcılarımız halkımıza hizmet veriyordu. Sağ olsun buradaki arkadaşlarımızın da gayretleriyle Afşin’imize yakışır bir adliye sarayını inşa ettik. Yine Afşin’imizde Yeşil Afşin Gazetesi’nin sürekli manşetlere taşıdığı bir konu vardı. Afşin Meslek Yüksek Okulu’nun Afşin’e gelmesi ve binasının biran önce yapılmasıydı. Şuanda Afşin Meslek Yüksek Okulu’nun binasını tamamladık ve öğrencilerimiz eğitim görüyorlar. Bunun gibi bir çok hizmeti Afşin’e yaptık. Bunlar sizin desteğinizle oldu. Asfaltı yapılmayan köy çok az kaldı. Suyu olmayan köylerle ilgili yaptığımız çalışmalara birebir siz şahitsiniz. Yakında Afşin Belediyemizin yürüttüğü Akdere İçme Suyu projesiyle Afşin merkez köy ve kasabalarımızın su sorunu çözülecek” açıklamasında bulundu.
Antalya Milletvekili Yusuf Ziya İrbeç'in partilerinden istifa etmesini de değerlendiren Pakdil, ''İstifa etmek kendi takdiridir ancak istifası sonrasında yapmış olduğu açıklamalar talihsizliktir'' dedi.
Pakdil, sözlerini şöyle sürdürdü:
''Başbakanımızın ülkemize yaptığı hizmetler, yatırımlar göz önündedir, ülkemizin geldiği nokta bellidir. Sayın Başbakanımız ülkemiz için 2002 yılından bugüne kadar çok önemli hizmetler yapmıştır. İstifanın ardından yapılan açıklama bu bakımdan millete de saygısızlıktır. Bu benim şahsi görüşümdür.''
 
Afşin’den bu seçimlerde bir milletvekili çıkması gerektiğini dile getiren Ak Parti Afşin İlçe Başkanı İsrafil Aslaner, “Ak Parti iktidarı döneminde Afşin’e büyük yatırımlar yapıldı. Bu hizmetleri burada tek tek saymak istemiyorum. Bu hizmetlerin hepsinde sayın vekillerimizin büyük katkıları oldu. Özelikle sayın Başkanvekilimiz Nevzat Pakdil’in büyük katkıları oldu. Ben buradan Afşin halkı adına kendisine teşekkür ediyorum. Afşin’e hizmet yapılmadı diye bizi acımazsıca eleştiriyorlar. Biz de diyoruz ki, Afşin’e hizmetler yapıldı ama bu hizmetler yetmez, daha fazlasını istiyoruz. Bu hizmetler gerçekten büyük hizmetler ve kolay yapılmıyor. Önümüzde yapılacak olan bir genel seçim var. Afşin’de bulunan sivil toplum örgütleri, vatandaşlarımız bu seçimlerde Afşin’den bir milletvekili çıkmasını istiyorlar. Bunu her platformda dile getiriyorlar. Bu konuda ilçe teşkilatımıza yoğun bir baskı var. Tabiî ki bu talebi Sayın Başkanvekilimizden istemek haksızlık olur ve yanlış olur. Çünkü bunu belirleyecek Sayın Başbakanımızıdır. Biz sadece bu haklı talebimizin Ankara’ya iletilmesini istiyoruz” açıklamasında bulundu.