TBMM Başkanvekili Nevzat Pakdil, sivil toplum kuruluşlarına her zaman destek vermenin herkesin görevi olduğunu söyledi.
Pakdil, geçtiğimiz günlerde olağan genel kurulla seçilen Afşin Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkanı İlyas Sarı ile Afşin Ziraat Odası Başkanı Hasan Akpınar'ı makamında ziyaret etti.
Başkan ve Yönetim Kurulu Üyelerine görevlerinde başarılar dileyen Pakdil, müteşebbis insanların son derece önemli olduğunu vurguladı. 
Pakdil, şunları söyledi:
''Bir ilçenin kalkınmasındaki görevini bu müteşebbis arkadaşlarımız üstlenirler. Şuanda Türkiye çapında örgütlenmiş olan bir sivil toplum kuruluşunun temsilcisi olan arkadaşlarımızın kalkınmasına faydası olacağına ciddi anlamda inanıyorum. Bir insanın parası olabilir, emek gücü olabilir ama onu yaptırıma dönüştürmek için müteşebbis insanlara ihtiyacı vardır. Bu çatıların altında bu müteşebbis insanlar zihinlerini, kabiliyetlerini ve emek güçlerini birleştirerek ülkeye ciddi anlamda istihdam sağlıyorlar. Yurtiçinde ve dışında Türkiye'yi ciddi anlamda temsil ediyorlar. Onun için sivil toplum kuruluşlarına ve sanayici işadamlarına her zaman destek vermek hepimizin görevidir. Çünkü onların gücü artıkça dünya üzerindeki fonksiyonları artıkça Türkiye'de bunlardan istifade edecektir. Eğer Türkiye bugün güçlü bir konuma gelmişse, faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının bu hususta büyük katkıları vardır. Bu katkıyı sağlayan bütün insanlarımıza çok teşekkür ediyorum.''