Afşin’de faaliyet gösteren sivil örgütü temsilcileri, Ekinözü’nde meydana gelen hain saldırıyı kınadılar.
 
 
Afşin Ticaret Odası, Afşin Sanayi ve İş Adamları Derneği, Afşin Ziraat Odası ve Afşin Esnaf ve Sanatkarlar Odası basın toplantısı düzenleyerek Cumartesi günü meydana gelen hain saldırıyı kınadılar.
 
Afşin Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirilen toplantıda, 4 sivil toplum örgütü tarafından hazırlanan ortak basın açıklamasını Afşin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bekir Sıtkı Can tarafından okundu.
Yapılan saldırıyı kınadıklarını belitten Afşin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bekir Sıtkı Can, “Cumartesi günü Afşin Jandarma Trafik Tim Komutanlığı’na Ekinözü kırsalında teröristler tarafından açılan ateş sonucu bir uzman çavuşumuz şehit olmuş, bir uzman çavuş ve bir astsubay yaralanmıştır. Şehidimize Allahtan rahmet dost ve akrabalarına baş sağlığı dilerken yaralı olan askerlerimiz de Allahtan şifa diliyoruz. Bu gün burada Afşin’de faaliyet gösteren sivil toplum örgütleriyle bir araya gelerek terör olayını lanetliyoruz. Devletimizi ekonomik veya siyasi yönden zayıflatmak ve bölmek için yıllardır kanlı eylemlerine devam eden terör örgütü birkaç gün önce ö haince bir saldırı gerçekleştirmiş ve Afşin’de jandarma komutanlığında görev yapan bir uzman çavuşumuz şehit olmuş, bir uzman çavuş ve bir astsubay yaralanmıştır.” dedi.
 
Can, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Afşin’de faaliyet gösteren sivil toplum örgütleri olarak yapılan hain saldırıda hayatını kaybeden şehitlerimize Allahtan rahmet diliyoruz. Yaralı askerlerimizin de bir an önce şifa bulmalarını temenni ediyoruz. Buradan yıllardır kanlı eylemleri ile ülkemizi bölmeye çalışan terör örgütüne Milli birlik ve beraberliğimizi güçlü bir şekilde göstererek kenetlenerek ve sımsıkı ayakta durarak cevabımızı en iyi şekilde vereceğimize inanıyorum. Ayrıca buradan ifade etmek isterim ki bizlerin Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve Polis teşkilatımıza güvenimiz tamdır. Ve bundan sonrada terörle mücadeleye artan bir kararlılıkla devam edeceklerinden hiç şüphemiz yoktur. Bizler Kim tarafından olursa olsun herhangi bir hedefe ulaşmak için terörü araç olarak kullanmanın ahlâkî ve insanî olmadığı inancındayız. Masum insanların ölümüne ve her yönden mağdur olmalarına sebep olan bir inanış sadece haksızlığın ve adaletsizliğin göstergesidir.
Bizde Afşin Ticaret ve Sanayi Odası ve Afşin’de bulunan tüm sivil toplum örgütü temsilcileri olarak  Ekinözü’nde yapılan hain saldırıyı ve Terör Örgütünün yurt içinde yaptığı tüm insanlık dışı eylemlerini kınıyoruz. Benzer olayların yaşanmaması, akan kanlara ve yanan yüreklere yenilerinin eklenmemesini diliyoruz.
Bunu yapanlar şunu bilsinler ki, Malazgirt'ten, Çanakkale'den, Sakarya'ya milyonlarca şehidimizin kanından rengini alan ay yıldızlı al bayrağımız Edirne'den Hakkari'ye 780 bin kilometrekare vatan toprağının her noktasında kıyamete kadar dalgalanmaya devam edecektir. Bu milyonlarca şehidin varisi olan aziz milletimizin birlik ve beraberliği bunun en büyük teminatıdır. Bölgesinde lider dünya siyasetinde söz sahibi Türkiye'nin önünü kesmek isteyen güçlerin maşası olan bu insanlar, kahrı perişan olacaktır”