SGK Afşin Merkez Müdürlüğü, 3 personel ile 10 bin kişiye hizmet vermeye çalışıyor

 

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Afşin Merkez Müdürü Nevzat Akbaba, SGK Afşin Merkez Müdürlüğü’nün yaklaşık 10 bin kişiye hizmet verdiğini belirterek, şubede birçok işlemin yapıldığını kaydetti.

29 Mart yerel seçimler öncesi açılan SGK Afşin Merkez Müdürlüğü, sağlık karnesi aktivasyonu, hastalık ve analık raporlarının ödenmesi, tescil ve prim tahsilatı, onaylı hizmet çıktısı ve kaydı yok yazısı, diş onayları, yolluk evraklarını eksiksiz alarak Kahramanmaraş müdürlüğüne gönderilmesi gibi bir çok işlemleri yapmaya başladı.

Şuanda Afşin Merkez Müdürlüğü’nde sağlık karnesi aktivasyonu, hastalık ve analık raporlarının ödenmesi, tescil ve prim tahsilâtı, onaylı hizmet çıktısı ve kaydı yok yazısı, diş onayları, yolluk evraklarını eksiksiz alarak Kahramanmaraş müdürlüğüne gönderilmesi gibi birçok işlemler eksiksiz bir şekilde yapılıyor. Sosyal güvenlik merkezinin  dört dörtlük çalışması için burada müdürlüğün kurulmasıyla olacak. Merkez müdürlüğümüz de muhasebe servisi, evrak servisi, arşiv servisi olacak. Bu servislerin merkez müdürlükle bağlantıları olacak. Şu anda burada gözüken 2 tane servis var. Bir tanesi bizim il müdürlüğünden yürütülüyor. Herhangi bir sebepten dolayı hastaneye gittiğinizde sizin  karnenizi elektronik ortamda aktivasyonunu yapıyoruz. Düzeltmelerini yapıyoruz. Karne verme yok zaten şu zamanda. Sağlıktan yararlanılması için aktivasyonun yapılması gerekiyor” şeklide konuştu.

 

“Personel ve ısınma sorunu var”

10 bin kişiye sadece 3 kişiyle hizmet vermeye çalıştıklarını belirten Müdür Akbaba, “Afşin Elbistan A ve B Termik Santrallerinde bulunan personel ile Afşinde çalışan ve emekli olan yaklaşık 10 bin kişiye hizmet veren SGK Afşin Merkez Müdürlüğü’nde personel ve ısınma sorunu var. İş yükü bakımından neredeyse Elbistan ile aynı. Daha kaliteli bir hizmet için buraya personel atanması gerekiyor. Diğer taraftan kendi binamız olmadığından dolayı binanın ısınma sorununu çözemedik. Buraya gelen vatandaşlarımız ve çalışanlarımız üşüyorlar” dedi.