Türkiye İşitme Engelliler 2.Liğ’de mücadele eden ve yıllardır 1.Liğ’e çıkmak için mücadele eden Afşin İşitme Engelliler Spor kulübü 1.Liğe Yükseldi.
 Afşin İşitme Engelliler Futbol takımı ile Batman İşitme Engelliler Futbol takımı, ligi 25 puanla kapattı. İkili averaj şansı olan takımımız Türkiye İşitme Engelliler 1. Lige çıktı. Batman ekibi ise önümüzdeki günlerde Play-Off maçlarına çıkacak.
Aralarında Kahramanmaraş Merkez ve Elbistan İşitme Engelliler takımlarının da bulunduğu 6. Gurubu birinci olarak tamamlayan takım şampiyonluk kupaları ile Afşin Belediye Başkanı Fazlı Aydoğan’ı makamında ziyaret ettiler.
Kupayı Afşin Belediye Başkanı Fazlı Aydoğan ile birlikte kaldıran Afşin İşitme Engelliler Spor Kulübü futbolcuları kendilerine verdikleri destekten dolayı Afşin Belediye Başkanı Aydoğan’a teşekkür ettiler.
‘Ayaklarınıza, bileklerinize yüreklerinize sağlık’ diyen Afşin Belediye Başkanı Fazlı Aydoğan, “Biz bu başarıyı sporcularımızdan bekliyorduk. Biz kendilerine yeterince katkıda bulunamadık ve bu konuda mahcubum. Bizi hem sevindirdiler hem de utandırdılar. Bu başarıyı taçlandırmak için onlar daha çok çalışacak bizler ise daha çok desteklerde bulunacağız. Elimizdeki imkanlar, maalesef sporcuların spor yapmalarına uygun değil. Özelikle böyle sağa isteyen , özel alan isteyen sporlar için  çok fakir bir ilçeyiz. Bunu zenginleştirme için çaba harcıyoruz. Sunu saha yapımı için çalışmalarımız devam ediyor. Ayaklarınıza, bileklerinize yüreklerinize sağlık” dedi.
Öte yandan büyük bir başarıya imza atan Afşin İşitme Engelliler Takımı, Türkiye’de bulunan İşitme Engelliler Takımları arasında da ilçe bazında birinci oldu.