Bor Belediye Başkanı  Serkan Baran özgeçmişi:

1979 yılında Niğde’nin Bor ilçesinde doğdu. Zafer İlköğretim Okulu’nda ilköğrenimini tamamladıktan sonra Şehit Nuri Pamir Lisesi’nde ise orta ve lise öğrenimini tamamladı. Lise öğreniminin ardından “Niğde Üniversitesi İnşaat Teknik Programı” bölümünden mezun oldu.
        Öğrenim hayatı biter bitmez iş hayatına atılan Serkan Baran, inşaat sektöründe önemli başarılara imza attı. Şirket hayatında her kademede görev almasıyla tüm çalışanların ortamını birebir görme şansı yakalayıp fikirlerini buna göre entegre etmiştir. İş hayatının daha başlarında aile şirketlerinin yönetimini üstlenmiş ve adını siyasi geçmişinden önce ticari faaliyetleriyle duyurmuştur. Ticari zekasıyla şirketlerine birçok yeni arayüz katmış ve hizmetlerinde aktif rol oynamıştır. 
        Belediyeciliğin temel görevleri olan altyapı ve inşaat gibi alanlarda faaliyet gösteren aile şirketlerinde yöneticilik yaptığı sırada bilgi ve tecrübe düzeyini doğduğu memlekete hizmet etmek amacıyla belediye başkanlığı görevine aday olmuştur. Babasının izinden giden Serkan Baran; 1989-1999 yılları arasında belediye başkanlığı görevinde bulunmuş Sn. Yahya Baran gibi 31 Mart 2019 Mahalli İdareler seçiminde Adalet ve Kalkınma Partisi’nin adayı olarak seçimi kazanmış ve görevine başlamıştır. Bor İlçesi’nin sosyal yaşamında, altyapı hizmetlerinde, halkın refah seviyesinin yükseltilmesinde yaptığı projelerle başarılara imza atmakta ve sürekli devamını getirmektedir. Serkan Baran’ın yaptığı projelerde disiplinli ve istikrarlı duruşu ile Niğde Bor’a yatırımlar devam etmekte ve ilçe hızla kalkınmaktadır. Sosyal belediyecilik anlayışıyla ilerleyen Serkan Baran’ın hizmet sektöründe durağanlıkla savaşan bir çalışma stili vardır.
        Serkan Baran evli ve üç çocuk babasıdır.

Kaynak: HABER MERKEZİ