Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen özgeçmişi:

1972 yılında dünyaya gelen Semih Esen ilk ve orta öğretimini memur olan babasının mesleği nedeniyle Kayseri ve Ankara’da tamamladı. Ankara Başkent Lisesi’nden mezun olduktan sonra yüksek öğrenimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde bitirdi.

Öğreniminin ardından vatani görevini yedek subay olarak tamamlayan Esen, Antalya’da serbest avukatlık yaparak meslek hayatına başladı.

Mesleğe başlamasıyla birlikte çeşitli sivil toplum kuruluşları bünyesindeki sosyal sorumluluk projelerinde görev aldı. Antalya Barosu İnsan Hakları Merkezi’nde yürütme kurulu üyeliği görevini üstlenen Semih ESEN, Cumhuriyet Halk Partisi’nde İl Yönetim Kurulu Üyeliği, İl Eğitim Sekreterliği ve İl Başkanlığı görevlerinde bulundu. Semih ESEN, Cumhuriyet Halk Partisi tarafından 2019 Yerel Seçimleri’nde Antalya ili Konyaaltı İlçesi Belediye Başkan Adayı olarak gösterilmiştir.

Seçimi % 66,85’lik oy oranıyla kazanan Semih ESEN, yakaladığı bu başarıyla, Konyaaltı ilçesinde gerçekleşen tüm yerel seçimlerde alınan en yüksek oy oranına ulaştı.

Evli olan Semih ESEN, Melis ve Sinem isminde iki kız çocuk babasıdır.

Kaynak: HABER MERKEZİ