Afşin’de faaliyet gösteren Afşin Şefkatli Eller Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, “Çocuk Eğitimi Nasıl Olmalı” adlı konferans düzenleyecek. Konferansa konuşmacı olarak Psikolog Yazar İdris Bilen katılacak.
Psikolog Yazar İdris Bilen’in katılacağı “Çocuk Eğitimi Nasıl Olmalı” adlı konferans 23 Ocak 2011 Pazar günü TAEŞ İstiklal İlköğretim Okulu Salonu’nda saat 12.30 da gerçekleştirilecek
Yazar İdris Bilen, sunumunu tamamladıktan sonra soru-cevap şeklinde program devam edecek. Her vatandaş özel veya açıktan sorusunu sorup kafasındaki problemlerine çözüm bulmaya çalışacak.
Çocuk eğitiminin son derece önemli olduğunun altını çizen Afşin Şefkatli Eller Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Şeref Ertekin, “Bu programa herkesin katılmasını ve gelen konuklarımızın faydalanacağını ümit ediyorum. Çünkü çocuk eğitimi çok önemli olmasına rağmen toplumumuz tarafından ihmal edilmektedir. Bunu gençlerimize bakarsak daha iyi anlarız. Çünkü yeni yetişen gençlik bizlerin kültürünü, inancını ve bir çok değerimizi temsil etmiyor. Baba oğlunu, anne kızını kabullenmekte zorlanıyor. Bunun sebebi nedir diye soracak olursak bir çok sebebi olduğunu görürüz. Bu ve buna benzer sorunlarımız düzenlemiş olduğumuz konferansta cevap bulacaktır.” dedi.