MEB Öğretmen Ataması

Milli Eğitim Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı'ndan mülakatsız 68 bin öğretmen ataması bekleniyor. Ancak atama sayısı hala belirsizliğini koruyor. Öğretmenlerin talebi, en az 68 bin atama yapılması yönünde. Ancak şimdiye kadar yapılan açıklamalar, atama sayısının 30-40 bin civarında olabileceğini işaret ediyor.

Adalet Bakanlığı ve CTE

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç'un katıldığı bir canlı yayında, infaz koruma memuru, zabıt katibi, mübaşir, güvenlik görevlisi, hizmetli, icra katibi, cezaevi katibi gibi kadrolara Nisan ayı sonunda 15-20 bin civarında personel alımı yapılması bekleniyor.

Hastanelere İşçi Alımı

Hastanelere yapılacak 8 bin işçi alımının kura çekimi seçim sonrasında, 3-4 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek ve atamalar seçimden sonra yapılacak.

Polis Alımları

İçişleri Bakanlığı Polis Akademisi Başkanlığı, 31. dönem POMEM kapsamında 10 bin polis memuru alımı yapacak. İlanın bu ay sonunda ya da en geç Nisan ayında yayınlanması bekleniyor.

Bekçi Alımları

En az lise mezunu adaylar arasından birçok şehre çarşı ve mahalle bekçisi alımı bekleniyor. Nisan ayında bu ilanın yayınlanması ve başvuruların başlaması öngörülüyor.

Uzman Erbaş Alımları

Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığı, muhtemelen Temmuz ya da en geç Ağustos ayında 7250 uzman erbaş alımı yapacak.

İçişleri Bakanlığı Personel Alımları

İçişleri Bakanlığı'nın nüfus müdürlüklerine ve diğer kuruluşlara büro personeli, çağrı merkezi personeli gibi kadrolara 1500 civarında personel alımı bekleniyor. İlanın Nisan ya da en geç Mayıs ayında yayınlanması planlanıyor.

Hazine ve Maliye Bakanlığı Memur Alımı

Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı bünyesine 1271 memur alımı yapacak. Başvuruların 15 Nisan'da başlaması planlanıyor.

Yukarıda belirtilen alımların detayları, ilgili bakanlıkların resmi internet siteleri ve kamu ilan sayfaları üzerinden yayınlanacak. Güncel bilgilere ulaşmak için bu kaynakları takip edebilirsiniz.

Kaynak: HABER MERKEZİ