Samsung, DVM S2 dış ünitesinin yapay zeka özellikleriyle WindFree deneyiminin uygulama alanlarını genişletiyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Samsung'un rüzgarsız serinlik sağlayan WindFree teknolojisini barındıran ürün, akıllı kullanım özellikleriyle kesintisiz iklimlendirme konforu sunuyor.

Aynı zamanda ürün, işletmeler için "duvar tipi" , "kanal tipi", "tek yön kaset tipi", "2 yön kaset tipi", "4 yön kaset tipi ve "360 kaset tipi" gibi çeşitli iç ünite model seçenekleri sunuyor.

Ürün, çok çeşitli konumlarda etkili bir şekilde çalışmak ve etkili esneklik sağlamak üzere tasarlandı. Kompakt tasarımı, bina içi de dahil olmak üzere optimum kurulum yerini seçebilmeyi sağlıyor.

Uzun boruları, optimize edilmiş soğutucu akışkan dağılımı ve dış statik basıncı, ürünü yüksek binalarda kullanılır hale getiriyor. Öte yandan ürün enerji kullanımını azaltmak ve sürekli konforlu bir ortam sağlamak için performansını optimize ediyor.

- Sıcaklıkta dalgalanmaların önüne geçebiliyor

Ürünün kompresörüne eklenen "Aktif Frekans Kontrolü" teknolojisi, az miktarda soğutucu akışkanı hassas şekilde sistemde kontrol edebiliyor. Bu sayede iç ortam konforu sağlarken sıcaklıkta dalgalanmaların önüne geçebiliyor. Bu teknoloji ayrıca şirketin WindFree rüzgarsız serinlik teknolojisiyle uyum sağlamasından dolayı kullanıcılar, hem enerjiden tasarruf ediyor hem de ideal serinliğin keyfini çıkartabiliyor.

Ürün, scroll kompresör, güçlendirilmiş üçlü geometrik tasarımında flaş enjeksiyon teknolojisiyle verimli DSH kontrol teknolojisini birleştiriyor. Bu sayede geniş aralıkta soğutmanın keyfini sunan ürün, 10 ila 180 Hertz (Hz) arasında değişen geniş frekans aralığıyla ihtiyaçları karşılayabilen bir soğutma sağlıyor.

- Sürekli ısıtma süresini yüzde 40'a kadar artırıyor

Şirketin "Aktif Yapay Zekalı Buz Çözme" teknolojisi, sistemin hava direnci, çalışma frekansı ve döngüsü dahil olmak üzere çeşitli çalışma verilerini analiz ediyor. Böylece hassas bir şekilde buz çözüyor. Sonuç olarak, harcanan enerjiyi azaltıyor ve sürekli ısıtma süresini yüzde 40'a kadar artırıyor.

Ürün, kullanıcıların kullanma alışkanlıklarını öğrenen yapay zeka teknolojisi sayesinde hedeflenen serinliğe yüzde 20 daha hızlı ulaşılmasını sağlıyor. Ürün, "Aktif Yapay Zekalı Basınç Kontrolü"nü kullanarak hem boru uzunluğunu hem de yükseklik farkını tanıyor ve kullanıcıların kullanım modelini ve harici sıcaklığı gerçek zamanlı olarak öğreniyor. Bu kontrol, kondenzasyon basıncını ve sıcaklığını akıllı bir biçimde ayarlayarak enerji tüketiminde yüzde 15'e varan tasarruf sağlıyor.

Kullanıcı, klimayı açarken oda sıcaklığını sık sık düşürüyorsa, aktif yapay zekalı basınç kontrolü bu kullanım alışkanlığını tanıyabiliyor. Böylece klima tekrar açıldığında devreye giren soğutucu akışkanın basıncını otomatik olarak yüzde 33'e kadar düşürüyor ve yüzde 20'ye kadar daha hızlı soğutma sağlıyor.

"Aktif AI Defrost" özelliğinin yapay zeka tabanlı defrost algoritmaları, sürekli ısıtma süresini yüzde 40'a kadar artırarak, defrost süresini kısaltıyor ve bu sayede enerji kayıplarının önüne geçiyor. Aktif Yapay Zekalı Soğutucu Akışkan Analizinin derin öğrenme algoritması ise sistemdeki soğutucu akışkan seviyesini optimize ederek, akışkan seviyesinin korunmasını sağlıyor ve bakım ihtiyacını azaltıyor.

Ürünün dış ünitesi sunduğu yenilikçi teknolojilerle, çeşitli konumlarda kolay ve uygun maliyetli kullanım sağlıyor. Kurulum ve bakım maliyetlerini düşürürken tasarım esnekliğini artıran ürün, karbondioksit emisyonlarının azaltılmasına da katkı sağlıyor.

Kaynak: AA