Samsung Electronics, İspanya'nın Barselona şehrinde başlayan Mobil Dünya Kongresi (MWC) 2024'te Galaxy AI ile sunduğu yeni mobil deneyimleri tanıtacak.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Galaxy AI, akıllı sağlık hizmetleriyle donatılan Galaxy Watch6 Serisi ve ilk kez halka sunulan Galaxy Ring başta olmak üzere, Samsung portföyünde bulunan daha çok ürüne genişletilecek.

Samsung, standında, Galaxy S24 serisinin günlük kullanım senaryolarında kurulan iletişimi ve yaratıcılığı geliştiren yapay zeka özelliklerini katılımcılara tanıtacak. Bu özellikler arasında, dil bariyerlerini ortadan kaldıran, telefon görüşmelerinin iki yönlü, gerçek zamanlı çevirilerini yapmak üzere cihaz üzerinde sunulan yapay zeka çözümüyle desteklenen "Live Translate", "Google ile Circle to Search", "Not Asistanı" ve "Yaratıcı Düzenleme" özellikleri de sergilenecek.

Ziyaretçilerin Galaxy S24 serisinin kamera performansını da deneyebileceği loş bir konser salonunu andıran alanda, Galaxy S24 serisinin Nightography özelliklerini göstermek için sahneye yerleştirilen küçük nesnelerin yakın plan çekimleri yapılabiliyor. Bu özellik, Galaxy'nin yapay zeka tabanlı "ProVisual Engine" desteği sayesinde düşük ışıklı ortamlarda daha kararlı çekimler yapacak şekilde geliştirildi.

- Yapay zeka desteğiyle daha bağlantılı sağlık deneyimleri

Samsung, MWC'de akıllı sağlık serisi ürünlerini de tanıtacak. Yapay zekanın gücünden faydalanan bu ürünler, kullanıcılara daha fazla cihazda daha kişisel ve sorunsuz sağlık deneyimleri sunuyor. Bu portföyün bir parçası olarak geliştirilen Galaxy Ring, sağlık alanında yeni bir ürün formu olarak tanıtılacak.

Galaxy Ring, daha bağlantılı bir hale gelen dijital sağlık platformu Samsung Health aracılığıyla daha akıllı ve sağlıklı yaşamı destekliyor ve günlük sağlık takibini kolaylaştırıyor.

My Vitality Score özelliği, uyku, aktivite, kalp atış hızı ve kalp atış hızı değişkenliği gibi birden fazla faktöre dayalı kişiselleştirilmiş sağlık bilgileri sunarken, Booster Card ise önceden tanımlanmış hedefleri takip ederek ve eyleme geçirilebilir bilgiler sunarak günü daha sağlıklı hale getirmeye yardımcı oluyor.

SmartThings ile daha iyi bir uyku için bağlantılı ışıkları otomatik olarak kapatıp açabilmek, kontrol etmek veya ilaç almayı hatırlatan uyarılar ayarlamak mümkün oluyor. Ayrıca kullanıcıların egzersizleri takip etmesine, kalp atış hızlarını ve yaktıkları kalorileri gerçek zamanlı olarak ölçmesine, aynı zamanda bağlantılı TV'lerinde fitness videoları izlemesine olanak tanıyor.

Ziyaretçiler, bu yılın sonlarında halka sunulacak bu özelliklerin sunduğu faydaları, Galaxy S24 ile eşleştirilmiş Galaxy Watch6 serisinde şimdiden görebilecek.

Galaxy AI özellikleri, mart sonu itibarıyla Galaxy Z Fold5, Z Flip5 ve Tab S9 serilerinin yanı sıra Galaxy S23 Serisi ve S23 FE de dahil olmak üzere mevcut Galaxy modellerine de sunulacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Samsung Electronics Mobil Dünya Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) TM Roh, "En yeni Galaxy ürünlerimiz ve inovasyonlarımız, kullanıcılarımızın günlük yaşamını güçlendirmek ve onlara yeni imkanlar sunmak için mobil yapay zekanın gücünü açığa çıkarıyor. Bu yıl MWC'de, Galaxy S24 serisinin de dahil olduğu portföyümüzde Galaxy AI platformumuzu tanıtmanın ve bu cihazların daha akıllı, etkili ve bağlantılı bir gelecek sunma konusunda ne kadar güçlü olduğunu kanıtlamanın mutluluğunu yaşıyoruz." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA