Sağlıkta Süre Uzatıldı: Kahramanmaraş'ı İlgilendiren Önemli Duyuru!
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan'dan Açıklama
Işıkhan, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, depremden etkilenen vatandaşların yaşamlarını kolaylaştırmak ve sıkıntılarını gidermek için ellerinden gelenin en iyisini yapmaya devam edeceklerini belirtti.
Sağlık Hizmetlerinde Yapılan Düzenlemeler:
Uygulama Süresi Uzatıldı: Afet bölgesinde yaşayan vatandaşlar için sağlık hizmetlerinde yapılan uygulamaların süresi 30 Nisan 2024 tarihine kadar uzatıldı.
Katılım Payı Uygulaması: Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya illeri ile Gaziantep ili İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde, SGK ile sözleşmeli sağlık sunucularına başvuru yapıldığında, doğal afet provizyonu alınması halinde Genel Sağlık Sigortalısı ve bakmakla yükümlü olduğu kişilerden ayakta tedavide hekim ve diş hekimi muayenesi, tıbbi malzeme, ayakta tedavide sağlanan ilaçlar için katılım payı alınmayacak.
IP Uygulaması Kaldırıldı: SGK ile sözleşmeli sağlık hizmeti sunucularında (eczaneler/merkezler) zorunlu statik IP uygulaması kaldırıldı.
Vatandaşların rahat bir şekilde sağlık hizmetlerinden faydalanabilmesi için yapılan düzenlemelerle ilgili detaylar Bakan Vedat Işıkhan tarafından paylaşıldı. Bu düzenlemelerin, depremden etkilenen bölgelerdeki vatandaşlara önemli avantajlar sağlaması bekleniyor.

Kaynak: Haber Merkezi