Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Fatih Mehmet Karaaslan, Afşin’e 4 yıllık Yüksek Okul açılması konusunda, “Afşin’e bir söz verdik ve bu sözün arkasındayız” dedi.
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Senatosu, olağan toplantısını Afşin Meslek Yüksek Okulu toplantı salonunda yaptı. Toplantıya Rektör Mehmet Fatih Karaaslan’ın başkanlığında rektör yardımcıları, dekanlar, meslek yüksekokulu ve yüksek okul müdürleri ile fakültelerden birer temsilcinin katılımıyla yaklaşık 35 üyeden oluşan KSÜ Senatosu, Afşin Meslek Yüksek Okulu’nda toplandı.
Senato toplantısı öncesi basın açıklaması yapan KSÜ Rektörü Prof.Dr.Fatih Mehmet Karaaslan, Afşin’e açılması planlanan 4 yıllık yüksek okul için çalışmaların devam ettiğini söyledi. Rektör Prof.Dr.Fatih Mehmet Karaaslan, şunları kaydetti:
“ Afşin’e senato toplantımızı gerçekleştirmek üzere geldik ama hem yüksekokulumuzu hem de Afşin Belediyesini ziyaret edeceğiz. Diğer ilçelerimizde de buna benzer toplantılar düzenlemiştik bu sebeple Afşin’de bulunuyoruz. 4 yıllık yüksekokulunun konusunu geçtiğimiz günlerde Afşin’den gelen sivil toplum kuruluşlarımızın liderleriyle bu konuyu daha önce görüşmüştük ve elimizden gelen bütün desteği vereceğimizi ifade etmiştik. Biz sözümüzün arkasındayız. Fakat bilindiği üzere Elbistan’a teknoloji fakültesi, Göksun’a da uygulamalı bilimler yüksekokulu kuruldu. Ne yazık ki bizim şuanda kadar olan yoğun çalışmalarımıza rağmen bu okullarımızda faaliyet gösterecek öğretim görevlilerimizi biraraya getiremedik. Bunun gibi bir zorlukla karşı karşıyayız. Öncelikle bu konuyu belirtmek isterim. Bu konuyla alakalı Afşin içinde düşüncelerimiz var. Yüksekokulu teklifi ile ilgileneceğimiz ve teklifi YÖK’e götüreceğimiz konusunda söz vermiştik, o sözümüzü tutacağız fakat öyle görünüyor ki bize biraz zaman lazım. Ayrıca arada Pazarcık ilçemizde var ve onlar içinde düşündüğümüz şeyler var. Şimdi sıra nasıl olur ve sırayı nasıl takip ederiz onu şuan için bilemiyorum.
Afşin’e Sağlık Meslek Yüksekokulunun kurulması yönünde Afşinli hemşerilerimizden gelen bir düşünce var. En makul ve en komisyonel olanın da Sağlık Meslek Yüksekokulunun olabileceğini düşündük.” şeklinde konuştu.
 
KSÜ Rektörü Prof.Dr.Fatih Mehmet Karaaslan ve Rektör Yardımcıları senato toplantısı ardından Afşin Belediye Başkanı Fazlı Aydoğan’ı makamında ziyaret etti.
Afşin Belediye Başkanı Fazlı Aydığan:
“Üniversite Kampüsü Afşin-Elbistan’a Kurulsun”
Ziyarete konuşma yapan Afşin Belediye Başkanı Fazlı Aydoğan, Rektör Prof.Dr. Fatih Mehmet Karaaslan’dan, yeni kurulacak olan fakültenin kampüsünün Afşin ve Elbistan’a kurulmasını, belediye olarak da 500 dönümlük araziyi tahsis edeceklerini söyledi.