Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Kadir Saltalı, Prof. Dr. Zekeriya Pak ve üniversite yöneticileri ile birlikte Ziraat Fakültesi Su Ürünleri Bölümü Balıkçılık Ünitelerini ziyaret ederek incelemelerde bulunuldu.

Rektör Can, KSÜ Ziraat Fakültesi Su Ürünleri Bölümü Balıkçılık Ünitelerinde yürütülen çalışmalara ilişkin Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cafer Gençoğlan ve Su Ürünleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hakan Murat Büyükçapar’dan bilgi aldı.

Ziraat Fakültesi Su Ürünleri Bölümü olarak çevredeki balıkçılık işletmelerine teknik ve bilimsel destek verdiklerini ifade eden Prof. Dr. Büyükçapar, ayrıca Balıkçılık Ünitelerinde üretilen alabalıkların üniversite personeline Döner Sermaye İşletmesi üzerinden satışının gerçekleştirildiğini söyledi.

Üniversite Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, Türkiye’nin en büyük tatlı su havzalarından biri olan Kahramanmaraş’ta balıkçılığın geliştirilmesi noktasında KSÜ Ziraat Fakültesi Su Ürünleri Bölümüne önemli görevler düştüğünü belirterek, “Üniversitelerin topluma öncülük etme, yol gösterme gibi önemli bir misyonu var. Bizler bilim insanları olarak içinde bulunduğumuz toplumun gereksinimlerini en iyi şekilde analiz ederek eksikliklerin giderilmesi ve gelişimin en verimli şekilde sürdürülebilmesi için projeler üretmeliyiz. Bunun için akademisyenlerimiz her zaman sahada ve şehirle iç içe olmalıdır. KSÜ yönetimi olarak şehrin bütün unsurlarıyla olumlu ilişkileri güçlendirerek Kahramanmaraş’ın bilim, sanayi, tarım ve eğitimde lokomotif kurumu olmayı sürdüreceğiz.” diye konuştu.