Tunceli'de Yapılan Çalışmalar Değerlendirildi

Naci Görür, sosyal medya hesabından Tunceli'de deprem tehlikesine karşı yapılan çalışmaları değerlendirdi. Ancak, "Tunceli ve Bingöl cidden risk altında" uyarısında bulunarak şunları kaydetti:

"Arkadaşlar, bugün Hürriyet gazetesinde okudum. Tunceli’de güzel şeyler oluyor. Tunceli Valisi sayın Bülent Tekbıyıklıoğlu’nu tebrik ve takdir ediyorum. Tunceli ve Bingöl cidden risk altında. Yapılanlar çok yararlı ama Tunceli’yi gerçekten tam anlamıyla depreme hazırlayacak şeyler değil. Bu iş Belediye ile birlikte omuz omuza yapılmalı."

"İlk Kez Söyleyeceğim" Sözleriyle Dikkat Çekmişti

Daha önce katıldığı bir televizyon programında Erzincan-Karlıova bölgesinde deprem beklendiğini belirten Görür, "Tunceli tehdit altında" diyerek Yedisu Fayı'na dikkat çekmişti. Bu konuda şu ifadeleri kullanmıştı:

"Ben belki de ilk kez söyleyeceğim burada. Tunceli tehdit altında. Bugün Tunceli’den kimse bahsetmiyor ama tehdit altında. Erzincan-Karlıova arasında Yedisu fayı var. Bu fay en son 1790’larda deprem üretmiş. 250 senede bir deprem üretme potansiyeli var."

Görür, Tunceli'nin çevresindeki fay hatlarına dikkat çekerek, MTA'nın (Maden Tetkik Arama) bu konuda tespit yapmasını önerdi ve bilimin önemini vurguladı.

Kaynak: Haber Merkezi