Piazza AVM, 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerde hasar alan yerlerden biriydi. Depremlerden önce vatandaşlar tarafından sıkça ziyaret edilen ve bünyesinde alışveriş, eğlence, yemek hizmeti gibi çeşitli sosyal aktivite mekanlarını barındıran AVM, depremlerin üzerinden geçen yaklaşık 7 aylık süre boyunca tadilat gördü. Aldığı hasar sonucu yapı da oluşan hasarların inşa işlemlerinde sona doğru yaklaşılırken, gözler Piazza’nın açılışına çevrildi. Vatandaşların kentte en çok merak ettiği konulardan biri olan, Piazza ne zaman açılacak? Sorusu netlik kazandı.

AÇILIŞA ÖZEL PROGRAMLAR GERÇEKLEŞECEK

30 Ağustos Zafer Bayramı’nda saat 10.00’da açılışı gerçekleştirilecek AVM’de açılışa özel programlar da düzenlenecek. Zafer Bayramı dolayısıyla Bando ve Kortej gösterisinin yapılacağı açılışta, çocuk panayırı da kurulacak ve çocuklara özel çeşitli etkinliklerde yapılacak.  Gazetemiz muhabirlerinden Eyüp Kağan Atlı’nın, Piazza AVM’nin yetkili mercilerine yönelttiği, ‘Açılışa özel ünlü bir isim davet edildi mi?’ sorusuna karşılık henüz net bir gelişme olmadığı bilgisi aktarıldı.

TAM KAPSAMLI AÇILMAYACAK

4 Katlı Piazza AVM’de bulunan, çeşitli sektörlerde hizmet sağlayan işyerlerinin bazıları hizmete başlarken, geri kalan işletmelerin ise tamamının 30 Ağustos’ta açılmayacağı, ilerleyen süreçlerde tam kapsamlı şekilde faaliyete geçileceği de aktarılan bilgiler arasında yer alıyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ