Pehlivan; ''Yaşlılarımız Yarına Işık Tutan Değerlerimiz''

Göksun Kaymakam Ali Hamza Pehlivan, ''Bizim gözümüzde saygıdeğer yaşlılarımız, dün ile bugün arasına köprü kuran ve biriktirdiği tecrübeleriyle yarınımıza ışık tutan değerlerimizdir'' dedi.
Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nca Göksun Orman İşletme Lokali`nde düzenlenen etkinlikte yaşlılara yemek verildi.
Kaymakam Pehlivan, salondaki yaşlı vatandaşların masalarını gezerek karanfil dağıttı.
Etkinlikte Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın Yaşlılar Haftasına özel hazırladığı video, salonda bulunan davetlilere duygusal anlar yaşattı.
Etkinlikte konuşan Kaymakam Pehlivan, ''Bu haftaya yaşlılar haftası deniyor ama biz bir çok konuda olduğu gibi bu günüde bir güne sığdırma niyetinde değiliz. Bugünler aslından duygularımızı daha derinden yaşadığımız, düşüncelerimizi daha vurgulu şekilde dile getirdiğimiz günlerdir. Bizim gözümüzde saygıdeğer yaşlılarımız , büyüklerimiz dün ile bugün arasına köprü kuran ve biriktirdiği tecrübeleriyle yarınımıza ışık tutan değerlerimizdir. Sizlerin varlığı bizim velinimetimizdir. Sizlerin tecrübesi bizim yollarımızı aydınlatmaktadır. Sizlerden bizim öğreneceğimiz çok şeyler olduğunu düşünüyorum. Hayır dualarınızı çok önemsiyoruz” ifadelerini kullandı. (İHA)
Editör: Haber Merkezi