Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Parti Meclisi Üyesi ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Afşin’deki doktor sorununu TBMM’de gündeme getirdi.

CHP Kahramanmaraş Millietvekili Ali Öztunç, Afşin’deki vatandaşların, Afşin Devlet Hastanesinde göğüs hastalıkları uzmanı olmaması nedeniyle yaşadığı mağduriyeti çözmek adına Ankara’da Meclis Başkanlığı bünyesinde girişimde bulundu.

Ali Öztunç, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yazılı olarak cevaplandırması istemiyle TBMM Başkanlığına soru önergesi verdi.

Öztunç, soru önergesinde şu ifadelere yer verdi:

“Yaklaşık 80 bin nüfusa sahip Afşin’deki devlet hastanesine 4 yıldan beri göğüs hastalıkları uzmanı ataması yapılmamaktadır. Afşinli vatandaşlarımız, göğüs hastalıkları ile ilgili sıkıntılarında komşu ilçe Elbistan’a ve Göksun’a gitmek zorunda kalmaktadır. Ancak haftada bir gün Elbistan’dan Afşin’e gelen göğüs hastalıkları uzmanı sadece heyet imzası için gelmekte ve hasta muayenesi yapmamaktadır. Bir ilçenin böyle mağdur edilmesini anlamak mümkün değildir.

Buna istinaden;

Afşin ilçemize 4 yıldan beri göğüs hastalıkları uzmanı atamasının yapılmamasının gerekçesi nedir? Afşinli vatandaşlarımız neden mağdur edilmektedir?

Afşin Devlet Hastanesine ne zaman göğüs hastalıkları uzmanı ataması yapacaksınız?”