Bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Ankara’ya çıkarma yapan Kahramanmaraş Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Arslan Deveboynu ve Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir’i Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki (TBMM) makamında ziyaret etti.

Kahramanmaraş Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Arslan Deveboynu ve Yönetim Kurulu Üyeleri, bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Ankara’ya çıkarma yaptı. İlk olarak TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç’i ziyaret eden KMBGC heyetinin sonraki durağı AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir oldu. KMBGC heyeti, gerek geçmişte AK Parti İl Başkanlığı gerekse de milletvekilliği görevlerinde mütevaziliği kişiliği, adaletli tutumu ve dik duruşuyla bütün Kahramanmaraş halkının sevgisini kazanan AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir’e ziyaret gerçekleştirdi. Gerek ülke gerekse de yerel siyasetteki aktifliğiyle dikkatleri üzerine çeken Özdemir, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken, Kahramanmaraş Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Arslan Deveboynu ve Yönetim Kurulu Üyelerine ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

“Toplumda karşılığı olan adaylarla yola devam edeceğiz”

Ziyaret sonrası gündem hakkında açıklamalarda bulunan AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir, yerel seçimlerde AK Parti’nin aradığı belediye başkanı profilini açıklandı. Özdemir, “Cumhurbaşkanımızın seçim dönemi başlamadan önce söylediği bir şey vardı, ‘Toplumda kesinlikle karşılığı olan adaylarla yola devam edeceğiz’ demişti. İkincisi de, ‘Tartışmaya meydan vermeyecek belediyeciliği çok iyi bilen, teknik insanlar olacak’ demişti. Yani ismi üzerinde tartışmaya meydan vermemesi, toplumda kabulü anlamına gelir veya donanımıyla kısa zamanda kabul edilecek anlamına gelir. Burada yapmak istediğimiz, belediyecilik olarak siz hangi projeyi üretirseniz üretin orada yaşayan insanların beklentisini karşılamadığınız zaman o projeniz anlamsızdır. İsmen çok güzel olabilir ama onun yapısını yada beklentisini karşılamıyorsa o iyi bir proje değildir. Belediye başkanımızın buna dikkat etmesi gerekir. Cumhurbaşkanımızın çalışma sistemi de bunun üzerine koyacak. Zaten yaklaşık bir haftanın üzerinde bu konu üzerinde çalışıyor” dedi.

“Genel merkez çok titiz çalışma yürütüyor”

2019’un Mart ayında gerçekleştirilecek seçimler kapsamında temayül yoklamalarında değişiklik yaptıklarına dikkat çeken Özdemir, “Bu seçim döneminde temayül noktasında şöyle bir farklılık var, dijital ortamda temayül yapılacak. Teşkilat mensubu kardeşimiz kabine girip oyunu kullandığında anında sonuçlar Cumhurbaşkanımızın önüne düşecek. Dolayısıyla eskiden olduğu gibi, çuvalla oylar Aksu Nehri’ne atıldı, hiç açıklanmadı gibi konular konuşulmayacak. Bu işin daha sağlıklı yürütülmesi için Cumhurbaşkanımızın talimatı bir konu bu. Biz de Türkiye’nin çeşitli yerlerinde milletvekilleri olarak görevlendiriliyoruz. Ben de Pazar günü Konya’ya gideceğim, Konya’da temayülde bulunacağım. AK Parti, belediyeciliğinin yerelle vücut bulmasıyla kalkınmış bir parti. Bizim o belediyecilik anlayışımızın yine sahaya yeniden yayılmasını istiyoruz. Belediye başkanlarımızın Türkiye’de ve her yende başarılarıyla zikredilen belediye başkanları olmasını istiyoruz. Bütün çalışmalarımız bunun üzerine. Milletvekilinin referansı, genel başkan yardımcısının referansı değil, halkın referansı ve karşılığı olan, bu donanıma sahip adayların belirleneceğini düşünüyorum. Bununla ilgili de çok titiz bir çalışma yürütülüyor Genel Merkezimizde” ifadelerini kullandı.

“Dürüst bir şekilde çalışırsanız başarı kaçınılmaz”

Vatandaşların beklentilerine göre hareket edeceklerinin altını çizen Özdemir, “Kahramanmaraş’ta tabi ki yine ilk Refah Partisi döneminde yani 1994’te Cumhurbaşkanımızın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemdeki başarılara eş değer bir yerel başarı elde etmek istiyoruz. Vatandaşlarımızın bizden ne istediğini biliyoruz. Hatırlayın 24 Haziran seçimlerinde sahada gezerken vatandaşlarımız bizlere bazı eleştirilerini söyledi, biz de onları dikkate aldık, belediye başkanlarımızla ilgili de bazı eleştiriler söylüyorlar. İsraf fazla diyen vatandaşımızın söylemini mutlaka dikkate almak zorundayız. Bununla ilgili önlemler almalıyız. Vatandaşlarımızın ‘insanlarla iç içe değiller’ demesini bizler dikkate almak zorundayız. Bunları dikkate aldığımızda ve bu dikkate aldığımız hususlarla adaylarla yola çıktığımızda bu durum kaçınılmaz bir başarı olacak. Vatandaşımız daha önce AK Parti’ye onlarca defa oy verdi, destek verdi ve bizi omuzlarına çıkardılar, şimdi de bize destek olan o vatandaşlarımızın beklentilerine göre hareket edeceğiz. Çok şifreli, karışık bir durum yok aslında. Vatandaşı dinlediğiniz zaman, beklentisini karşıladığınız zaman, ahlaklı, edepli ve dürüst bir şekilde çalıştığınız zaman başarı kaçınılmaz olur. Yapmak istediğimiz bu ve basit aslında” şeklinde konuştu.

“Kesinlikle isim zikredemeyiz”

Yerel seçimler için isim zikretmenin yanlış olduğuna değinen Özdemir, sözlerini şu şekilde tamamladı, “Kahramanmaraş’ta favori olarak gördüğüm aday tabi ki yok. Cumhurbaşkanımızın bununla ilgili çalışmaları var ama bunu deklare etmem diğer aday adayı arkadaşlarımız yönüyle de bir haksızlık oluşturur. Onun lehine eğer bir isim zikredilirse haksız rekabet ortamı da oluşur. O yüzden biz Genel Merkezimizi yaptığı çalışmaya tabi olmalıyız. Bir isim zikretmek gibi bir durumumuz kesinlikle olamaz. Biz anlayış zikrederiz, anlayışımızı anlatırız, Kahramanmaraşlının beklentisini anlatırız, Genel Merkezimizde buna göre bir hareket tarzı belirler.”

Ziyarete, KMBGC Başkanı Arslan Deveboynu, Başkan Yardımcısı Mehmet Mümtaz Yüzbaşıoğlu, Genel Sekreter Serdar Erdoğanyılmaz, üyeler Mehmet Taş, Erol Öner, Ökkaş Saatçi ve Mahmut Beyaz katıldı.

Ziyaret hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından sona erdi.