CHP Kahramanmaraş 1.sıra Milletvekili Adayı Durdu Özbolat, seçim startını memleketi Afşin’de verdi.
 
CHP Kahramanmaraş 1.sıra Milletvekili Adayı Durdu Özbolat, seçim çalışmalarını Afşin’de başlattı. Afşin-Erçene Yol kavşağı’nda karşılanan Özbolat yaklaşık 150 araçla oluşturulan konvoyla CHP Afşin İlçe Teşkilatını ziyaret etti.
Burada partililerle bir araya gelen CHP Kahramanmaraş 1.sıra Milletvekili Adayı Durdu Özbolat, 12 Haziran günü yapılacak olan genel seçimlerin cumhuriyet tarihinin en önemli seçimlerinden biri olduğunu ve bu seçimlerin Türkiye’nin kaderini değiştireceğini belirtti.
‘Genel başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu başbakan ve Cumhuriyet Halk Partisini iktidar yapacağız’ diyen Özbolat; “Bugün Türkiye, Cumhuriyet tarihinin en önemli seçimlerinden birisiyle karşı karşıya. 12 Haziran tarihinde yapılacak olan seçim Türkiye’nin kaderini belirleyecek. Türkiye Cumhuriyetinin 100 yıllık geleneğinde ve geçmişinde iktidarlar sürekli el değiştirmiştir, ama cumhuriyetin temel değerleri, temel nitelikleri her zaman devam etmiştir. 8-9 yıldır iş başında olan bir hükümet var ve tek başına iktidar.  Yerel yönetimlerde %70 oranında Türkiye genelinde iktidarlar. Ama 9 yıl boyunca ne yazık ki Türkiye’nin sıkıntıları daha da artmış, problemler daha çoğalmış, işsizlik arttı ve ekonomi zor durumda kalmıştır. Artık esnaf sanatkar ve çiftçilerimiz nefes bile alamayacak hale gelmiştir. Bütün bunların yaşandığı ülkemizde buna orta doğudaki son gelişmelerde eklendiğinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti hakikaten son yılların en önemli seçimlerinden birini gerçekleştirecek. Biliyorum ki 12 Haziranda yapılacak olan seçimde ortaya çıkan seçim rüzgarı Cumhuriyet Halk Partisini iktidara götürecektir. Genel başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu başbakan ve Cumhuriyet Halk Partisini iktidar yapacağız.” dedi.
 
-“TBMM’NE EN ÇOK SORU ÖNERGESİ VEREN KİŞİLERDEN BİRİYİM”
TBMM’ye en çok soru önergesi ve kanun teklifi veren vekiller arasında olduğunu hatırlatan Özbolat, “ Ben içinizden birisi olarak 2007 seçimlerinde partimizin aldığı bir ön seçim kararıyla milletvekili seçildim. Verdiğiniz oyları hak etmek için dört yıl boyunca Ankara’da, parlamentoda, Kahramanmaraş ve Türkiye’nin bir çok yerinde sizleri temsil ettim. Görev yaptığım bu dört yıl boyunca her zaman yanınızda olmaya büyük gayret ve özen gösterdim. Gelen hiçbir hemşerimi geri çevirmeden, sorunlarını dinleyerek çözüm üretme noktasında çalıştım. Parlamentonun en çok kanun teklifi, soru önergesi ve araştırma önergesi veren milletvekillerinden birisi olarak parlamentoda sizleri temsil ettim. Parlamentonun önemli bir çoğunluğunun özellikle kendi partimizde 101 milletvekilinin 80’e yakının tekrar parlamentoya dönenemeyeceği bir ortamda mecliste tekrar sizleri temsil etmek üzere, hem Kahramanmaraş’taki eğilim yoklamasında vermiş olduğunuz destekle hem de Türkiye’deki yapmış olduğum siyasi çalışmalarım nedeniyle partim, örgütüm ve belediye başkanlarım, ilçe başkanlarım olmak üzere yöneticilerimizin tümüne huzurlarınızda teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.
 
-“Partinin yönetimiyle, örgütüyle, belediyeleriyle bütünleşmiş durumdayız”
CHP’nin tüm kadrosuyla birlik içerisinde olduğunu işaret eden CHP Kahramanmaraş 1.sıra Milletvekili Adayı Durdu Özbolat; “Çok az milletvekiline nasip olan yönetimiyle, örgütüyle, belediyeleriyle, seçmeniyle bir araya gelmiş bütünleşmiş çok az milletvekili vardır Türkiye’de bunlardan biri benim. Örgütümüzün bana vermiş olduğu desteği ve güveni sarsmamak adına seçim çalışmalarımda da söylemiş olduğum gibi sizlerden utanacağım ve sizlerin utanacağı hiçbir şey yapmayacağım. Cumhuriyet Halk Partisi’ndeki son gelişmeler partimizin son yıllarda en yüksek oyu alacağına ve partimizin iktidara olduğunu gösteriyor. İnanıyorum ki başta Afşinli hemşerilerim olmak üzere Kahramanmaraş’ın bütün ilçeleri önümüzdeki 12 haziran seçimlerinde ben kimi istersem onu seçtiririm mantığıyla, dışarıdan ithal aday getirmek suretiyle %70 oy aldıkları bir siyasi tabloda Kahramanmaraş halkını yok sayan bir iradeye karşı içinizden çıkmış birisi olarak 12 haziranda inanıyorum ki oyların çok büyük bir kısmını alacağız en az 3 milletvekili çıkaracağımıza inanıyorum.” dedi.
 
Özbolat, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Hem yapılan kamuoyu araştırmaları, vatandaşlarımızın ilgisi ve yaptığımız bugüne kadar olan çalışmalar genel başkanımızın estirdiği rüzgarla çok iyi bir noktadayız. Herkes görecek ki Cumhuriyet Halk Partisi tarihinin en büyük oyunu alacaktır. Ben Cumhuriyet Halk Partisinin iktidarda olduğu bir parlamentoda inşallah 30 yıldır değişmeyen ve aynı anlayışla ülkemizi yönetenler görecekler ki Cumhuriyet Halk Partisinin iktidar olduğu bir dönemde bugüne kadar gelmemiş olan hizmetler halkımıza gelecektir. Kahramanmaraş’ta bugüne kadar çözüm bekleyen ve yapılması gereken yatırımlar başta olmak üzere bugüne kadar yapılmayan her şey Cumhuriyet Halk Partisinin iktidarlığında olacaktır. Özellikle Afşinli hemşerilerime sesleniyorum. Çocukluğu ve gençliği Afşin’de geçmiş bir insan olarak söylüyorum bana verdiğiniz oydan asla pişmanlık duymayacaksınız. Sizleri en iyi şekilde temsil edeceğim ve Afşin’in çehresini değiştireceğim inşallah. Kahramanmaraş’ın ve bütün ilçelerinin sorunlarını biliyorum . Her zaman yanınızda ve yakınınızda olacağım.”