2008 yılında TOKİ tarafından temeli atılan 300 kişilik öğrenci yurdu 3 yıl sonra nihayet tamamlanıyor.
 
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Şube Müdürü İbrahim Yeşilyurt, Afşin İMKB Anadolu Ticaret Meslek Lisesi yanında bulunan araziye temeli atılan 300 kişilik öğrenci yurdunun Ağustos ayında tamamlanacağını kaydetti.
 
2008 yılında TOKİ öğrenci yurdunu bir firmaya ihale etti. İhaleyi alan firma bir yıl içerisinde işi bitirmesi gerekirken işi bitiremedi. TOKİ bu defa yeni bir ihale yaparak yarım kalan inşaatı tamamlayacak. Yurdun inşaatı Ağustos 2011 tarihinde tamamlanacak.
 
Afşin’e gelerek yurda incelemelerde bulunan TOKİ Şube Müdürü İbrahim Yeşilyurt, “Afşin’de inşasına başlamış olduğumuz yurdu Ağustos ayında tamamlayacağız. Yani 2011-2012 eğitim-öğretim yılına yetişmiş olacak. Bu yurdun gecikmesinin sebebi ihaleyi alan firma yurdun inşaatını tamamlayamadı. Bu yüzden de biz de yeni bir ihale yaptık.” dedi.
 
Yurdun ilk ihalesini alan firmayla Afşin’de bulunan bazı esnafların alacaklarıyla ilgili açılamalarda da bulunan Yeşilyurt, “Yurdun ilk ihalesini alan firmayla Afşin’de bazı arkadaşlar sözleşme imzalayarak iş yapmışlar. Şuanda da alacaklarını bu firmadan
 
YURTTA YOK YOK
Yaklaşık 28 bin metrekare alan üzerine kurulan öğrenci yurdu,4 katlı olarak inşaa edildi. Yurtta öğrencilerin barınabileceği ve ihtiyaçlarını giderebileceği derslikler, kütüphane, yemekhane, mutfak, 24 saat sıcak suyun bulunduğu duş, çamaşırhane, bilgisayar ve bilişim odası, öğrencilerin dinlenebileceği kültür salonlar bulunuyor.alamamışlar.TOKİ olarak bizim bu konuda yapabileceğimiz bir şey yok” şeklinde konuştu.