Böbrek yetmezliği hastası olan 75 yaşındaki Afşinli Mehmet Ali Aslan, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde yapılan başarılı bir operasyonla böbrek nakli oldu. Aslan'ın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.
 
Böbrek yetmezliği hastası olan 75 yaşındaki Afşinli Mehmet Ali Aslan, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yapılan başarılı bir operasyonla böbrek nakli oldu. Aslan’ın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.
 
Böbrekleri çalışmadığı için hayatını diyalize girerek sürdüren 75 yaşındaki Afşinli Mehmet Ali Aslan, Kahramanmaraş’ta gerçekleştirilen böbrek naklin ardından ikinci baharını yapıyor. Elbistan Böbrek hastaları yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Duran Sungur, Mehmet Ali Aslan’ın dernek olarak geçen yıl organ nakil sırasına kayıt yaptırılan böbrek hastalarından biri olduğunu söyledi.
Sungur; “Afşin’de ikamet eden ve Elbistan’da diyalize giren Mehmet Ali Aslan, uygun böbrek bulunması üzerine Kahramanmaraş’a çağırılmıştı. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Tıp Fakültesi Organ Nakil Merkezi’nde gerçekleştirilen başarılı bir operasyonla da böbrek nakli yapıldı. Şu anda sağlık durumu çok iyi. Kendisine acil şifalar diliyoruz” dedi.