Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu özgeçmişi :

1965 yılında Keşan İspat Cami Mahallesi’nde doğdu. Öğrenim hayatına, ilkokul ve ortaokuldan sonra Keşan Lisesi’nde devam etti. 2000 yılında Hacettepe Üniversitesi İşletme Bölümü'nden mezun olan Mustafa Helvacıoğlu, okul dönemi boyunca eczane çıraklığı yaptıktan sonra iş hayatına özel sektörde, ulusal çapta faaliyet gösteren bir ecza deposunda ilaç mümessili olarak başladı. Keşan’ı perakende marketçilik ile tanıştıran Helvacıoğlu, halen kardeşi ile birlikte kurduğu Sağlık Sektörü ve E-Ticaret Sektöründe faaliyet gösteren şirketlerin kurucu ortağı olmakla birlikte çeşitli sektörlere hizmet eden girişimlerin yönetim kurulu başkanlığını yapmaktadır.

2002 yılında Keşan İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilen Mustafa Helvacıoğlu, bu görevinin ardından, 2005 yılında yapılan Keşan Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinde Yönetim Kurulu Başkanı olarak göreve gelmiş ve 2009, 2013 yıllarında yeniden seçilerek 3 dönem boyunca Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmıştır.

Görevde olduğu yıllar süresince 1,5 milyon üyeyi kapsayan, Türkiye’nin en büyük iş kuruluşu olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)’da Ekonomik Rapor İnceleme Komisyon Kurulu Başkanlığı, Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi Trakya Bölgesi Başkan Yardımcılığı ve Trakya Kalkınma Ajansı Danışma Kurulu Üyeliği görevlerine seçilmiş olan Helvacıoğlu, 2018 yılında TOBB Strateji Geliştirme Yüksek Kurulu Üyeliğine seçilmiş ve bu görevine halen devam etmektedir.

Çeşitli kültür, spor ve eğitim teşekküllerine üye olan Mustafa Helvacıoğlu evli ve 2 çocuk babasıdır.

Kaynak: HABER MERKEZİ