Murat Bozkurt, 31 Mart'ta gerçekleştirilecek olan yerel seçimlerde Afşin Belediyesi'nin başkanı olmak için yarışacak. Bozkurt, tüm mal varlığını gazetemizi ziyaret ederek açıkladı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afşin İlçe Başkanı İsmail Kalender, Afşin Belediye Başkan Adayı Murat Bozkurt, parti üyeleri Hasan Özpolat ve Mesut Şamil Şahan gazetemize bir ziyaret gerçekleştirdi.

Murat Bozkurt Mal Varlığını Açıkladı (1)

Yerel seçimler yaklaşırken mal varlığını açıklayan ve diğer adayların da açıklamasını isteyen Bozkurt, “Yaklaşan seçimler dolayısıyla bugün mal varlığımızı açıklama kararı aldık. Eşim Meryem Bozkurt'la ilgili tarafıma ait bazı malvarlığı listesini gazeteye döküm olarak vereceğiz. Ben bir de sözlü olarak bildirmek istiyorum. Öncelikle tarafıma ait olan mal varlığım Afşin Yeşilyurt Mahallesi İkbal Apartmanı'nda avukatlık ofisi olarak kullandığım 2012 tarihinde almış olduğum bir bürom var. Kahramanmaraş Onikişubat Belediyesi 6048 ada 4 parsel de 2018 yılında almış olduğum 1+1 stüdyo dairem vardır. Audi A4 marka 2012 model bir aracım vardır. 2017 yılında aldım. Şu anki toplam bankalardaki mevduat hesabım 1 milyon 686 bin TL'dir. Ayrıca tarafıma ait Bireysel emeklilik sisteminde 75 bin 911 lira toplanmış birikimim vardır. Eşim Meryem Bozkurt, Afşin Devlet Hastanesi'nde devlet memuru olarak çalışmaktadır. Eşim Meryem Bozkurt'a ait Kahramanmaraş Onikişubat Belediyesi'nde 6048 ada 4 parselde 2018 tarihinde almış olduğu bir 1+1 dairesi vardır. Afşin Yeşilyurt Mahallesi 1492 ada 9 parselde 2022 yılında almış olduğu bir evimiz vardır. Şu an çocuklarımızla beraber bu evde ikamet etmekteyiz. Ayrıca hukuken eşime ait gözüküp 2022 yılında almış olduğumuz eve alırken müteahhitle takas ettiğimiz Kale Mahallesi 853 ada 6 parsel taşınmazsa kanunen bize ait olarak gözükse de müteahhite aittir. Biz belediyelerdeki en büyük sorunumuz, yolsuzluk olduğu düşüncesindeyiz. Yolsuzluk olayının da belediyelerdeki idarecilerin şeffaflık duygusuyla aşabileceğini düşünmekteyiz. Ben bütün bu mal varlığımı hemşehrilerle paylaşıyorum” dedi.

Murat Bozkurt Mal Varlığını Açıkladı (3)

Muhabir: DENİZ DOĞAN