Yeşilyurt Mahallesi'nde bulunan camilerde eğitim gören yaz Kur'an kursu öğrencileri, Aydoğan'ın ikramlarıyla sevinç dolu anlar yaşadı. Mahallenin çocuklarına yönelik anlamlı bir ziyaret gerçekleştiren Muhtar Adayı Durmuş Aydoğan, yaz Kur'an kurslarının önemini vurgulayarak öğrencilere ikramlarda bulundu.

Yeşilyurt Mahallesi muhtar adayı Durmuş Aydoğan mahallenin çocuklarını ziyaret ederek yaz kuran kursunun önemini anlatarak öğrencilere ikramlarda bulundu. Cami imamına ve öğrencilere teşekkür ederek başarılar diledi.

RTÜK Türk vatandaşlarının yoğun yaşadığı ülkelerdeki Türkçe çalıştaylarını sürdürecek RTÜK Türk vatandaşlarının yoğun yaşadığı ülkelerdeki Türkçe çalıştaylarını sürdürecek

Kuran kurslarının önemine değinen muhtar adayı Aydoğan, “Yaz Kur'an Kursları, İslam dini eğitimi çerçevesinde, özellikle yaz aylarında çocuklara ve gençlere yönelik olarak düzenlenen özel dini eğitim programlardır. Bu kurslar, İslam'ı daha iyi anlama, Kuran'ı okuma ve anlama, dua ve ibadetlerin doğru bir şekilde öğrenilmesi gibi amaçlarla düzenlenir. Bizlerde çocuklarımızı yalnız bırakmayarak onların yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: DENİZ DOĞAN