Gelecek Partisi'nin Kahramanmaraş Onikişubat Belediye Başkan Adayı olan Muharrem Çevik, Kahramanmaraş'ın düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümü olan 12 Şubat'ta duygusal bir mesaj yayınladı.

Çevik'in Duygusal Mesajı

Muharrem Çevik, bu yılın kurtuluş gününün, 6 Şubat'ta meydana gelen yıkıcı depremin ardından yaşanan acılarla gölgelendiğini belirtti. Mesajında, "Bu yıl, şehrimizin düşman işgalinden kurtuluşunun coşkusunu tam anlamıyla yaşayamıyoruz. 6 Şubat'ta yaşadığımız deprem felaketi, kurtuluşumuzun 104. yıl dönümüne gölge düşürdü. Bu zor zamanlarda, bir yandan kurtuluşumuzun sevincini yaşarken, diğer yandan depremde kaybettiğimiz canlarımızın üzüntüsünü yüreğimizde hissediyoruz" ifadelerine yer verdi.

Kurtuluşun ve Dayanışmanın Önemi

Çevik, mesajında kurtuluşun ve dayanışmanın önemine dikkat çekerek, şehrin ve milletin geleceği için umut dolu bir mesaj verdi. "12 Şubat Kahramanmaraş'ın kurtuluş günü, bizlere ecdadımızın azim ve kararlılığını, vatan sevgisini ve bağımsızlık uğruna gösterdikleri fedakarlıkları hatırlatıyor" diyen Çevik, aynı zamanda depremde kaybedilenleri anarak, birlik ve beraberlik içinde hareket etmenin önemini vurguladı.

Muharrem Çevik'in duygusal mesajı, Kahramanmaraş'ın kurtuluş yıl dönümünde hem geçmişi hatırlamaya hem de geleceğe umutla bakmaya davet ediyor. Çevik, şehrin ve Türkiye'nin daha güçlü ve aydınlık bir geleceğe doğru ilerlemesi için birlik ve dayanışma çağrısında bulunuyor.

Muhabir: Önder Kamalak