Okul öğretmenleri, toplanan yardımları Ankara’da tedavi gören Gazzelilere ulaştırmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Öğrencilerin her birinin büyük bir özveriyle topladıkları yardımlar, öğretmenlerinin ve ismini vermek istemeyen hayırsever bir iş adamının da katkılarıyla 2 milyona ulaştı.

Müftü Kotan Gazze'ye 2 Milyon Yardım Toplayan Liselileri Ziyaret Etti (4)

İl Müftüsü Abdurrahman Kotan, yardımlarından dolayı öğrencileri ve öğretmenleri tebrik etmek adına yaptığı ziyareti sırasında, başta Gazze ve Filistinli kardeşlerimiz olmak üzere, zor durumda olan tüm mazlumlara yardım etmenin biz Müslümanlar için bir sorumluluk olduğunu vurguladı. Öğrencilerin bu özverili davranışının sadaka-i cariye olduğunu ifade etti. “Genç neslimize böyle güzel bir işte gönüllü olmalarını sağlayacak ahlak ile büyüten anne babaları ve öğretmenlerinden Allah razı olsun.” diye hayır duada bulundu.

Müftü Kotan Gazze'ye 2 Milyon Yardım Toplayan Liselileri Ziyaret Etti (1)

İl Müftüsü Abdurrahman Kotan’ın Türkoğlu İmam Hatip Lisesi ziyaretine İlçe Müftüsü İbrahim İkbal ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Çelik de eşlik ettiler. Ziyaret sırasında, Okul Müdürü Murat Baz, İl Müftüsü Abdurrahman Kotan’a yapmış olduğu ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek herkes adına teşekkür etti.

Müftü Kotan Gazze'ye 2 Milyon Yardım Toplayan Liselileri Ziyaret Etti (3)

Muhabir: Önder Kamalak