Ak Parti Afşin İlçe Teşkilatı’nın organize ettiği aday tanıtımı ve seçim bürosu açılış programı mitinge dönüştü. 8 milletvekili adayının tamamının da katıldığı programda Hamit Bülent Eken Afşinlilerden büyük ilgi gördü.
 
Ak Parti Afşin Seçim Bürosu düzenlenen törenle açıldı. Afşin-Erçene yol kavşağında karşılanan Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Adayları uzun konvoylarla halkı selamladıktan sonra Afşin Kaymakamlığı arkasında bulunan Ak Parti Afşin Seçim Bürosuna gelerek seçim bürosunun açılışını gerçekleştirdiler.
AK Parti Milletvekili Adayları, Mehmet Sağlam, Nevzat Pakdil, Mahir Ünal, Yıldırım Ramazanoğlu, Sevde Beyazıt Kaçar, Sıtkı Güvenç,  Hamit Bülent Eken ve İdris Tezcan seçim aracının üzerine çıkarak halka hitap ettiler.
-“DÜNYANIN EN BÜYÜK ÜLKESİNDEN BİR TANESİ OLACAĞIZ”
2023 programıyla dünyanın en büyük 10. devleti olacaklarını işaret eden Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Mehmet Sağlam, “Bugün burada bize gösterdiğiniz ilgi ve alaka bizi çok memnun etti. Sizlere çok teşekkür ediyorum, burada bizimle beraber olduğunuz için. Değerli Afşinliler buraya her gelişimizde bizden Afşin’den bir tane milletvekili olmasını istediğinizi belirttiniz. İşte size rahmetli Osman ağabeyimizin armağanı Hamit Bülent Eken burada ve sizin içinizden biridir. Daha çok görüşeceğiz önümüzde çok önemli bir seçim var. Epeydir Afşin’e uğramadık kusura bakmayın şimdi özlem gideriyoruz. Bundan sonra çok beraber olacağız. Size şunu söylemek için buraya geldim. Dördüncü defa bize ruhsat verirseniz meclise gideceğiz. Şunu bilin ki Allah’ın izniyle geçmişte size hiç yalan söylemedik şimdide söylemeyeceğiz. Şuanda verebileceğiniz en doğru oy Adalet ve Kalkınma Partisine vereceğiniz oydur. Adalet ve Kalkınma Partisi kadroları liderimiz Sayın Recep Tayip Erdoğan’ın başkanlığında yalnız Türkiye’nin değil Ortadoğu ve dünyanın lideri yapma programı yaptılar. 2023 Cumhuriyetimizin 100. yılında Türkiye Cumhuriyeti dünyanın ekonomik bakımdan 10. devleti, hatırı sayılır bir siyasi devleti ve milletimizin de doğrudan doğruya kişi başına 25 Milyon dolar geliri olan ve milli gelir olarak da 2 trilyon dolar geliri olan bir devlet haline dönüşmesine azmetmiştir ve kendisine yol haritasını çizmiştir. Gelin bize destek olun bu kadrolar sizi dünyanın 10. büyük devleti haline getirsin. El ele verip Türkiye’yi yükselten bu kadro size hayır getirecektir. Hayırlı bir kadrodur, yetenekli bir kadrodur.”şeklinde konuştu.
-“SİYASİ PARTİLER BİR BİRLERİNİN HASMI DEĞİLDİR”
Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Mehmet Sağlam’ın konuşması ardından kürsüye gelen Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Adayı   Nevzat Pakdil, siyasi partilerin bir birlerinin hasmı olmadıklarını, güzel ve hayırlı bir yarış içerisinde olduklarını kaydetti
Milletvekili adayı Nevzat Pakdil, “Bu seçim hepimize hayırlı uğurlu olsun inşallah. Saygı değer Afşinliler siyasi partiler birbirinin hasmı değildir. Bizler bir yarış içerisindeyiz herkes tüzüğünü, programını ve seçim beyannamesini sizlerin huzuruna getiriyor. Sizler camekanlardan izliyorsunuz, yazılı medyalardan takip ediyorsunuz ve meydanlarda konuşan hatiplerden dinliyorsunuz burada kararı aziz milletimiz verecektir. Biz bir yarış içerisindeyiz ama güzel ve hayırlı bir yarış içerisindeyiz. Her ne olursa olsun her zaman söyledik milletimiz başımızın tacıdır. Milletimizin verdiği karara hiçbir mazeret ileri sürmeden baş üstüne diyeceğiz başımızı egeceğiz ve onu kabul edeceğiz. İnşallah 61. hükümette yine sizin oylarınızla Recep Tayyip Erdoğan’ın başbakanlığında ve önderliğinde Adalet ve Kalkınma Partisi olacaktır” açıklamasında bulundu.
 
Hamit Bülent Eken:
“Ben diyorum ki,  bizim abdestimizden şüphemiz yok ki,  namazımızdan şüphemiz olsun.”
 
Diğer adayların konuşmasının ardından kürsüye gelen Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Hamit Bülent Eken, “Birileri çıkmış propaganda yapıyorlar diyorlar ki 7. sırada Hamit Bülent Eken var. Meclise gidebilir mi acaba? Ben diyorum ki bizim abdestimizden şüphemiz yok ki namazımızdan şüphemiz olsun.”dedi.
 
Eken, “Burada Afşin Adalet ve Kalkınma Partisi Seçim büromuzun açılış için toplanmış bulunmaktayız. Hepiniz hoş geldiniz, onur verdiniz. Bizler milletimize hizmet etmek için bu yola çıktık. 8.5 yıldan beri süren Adalet ve Kalkınma Partisi istikrarını ve ak hizmetleri devam ettirmek için buradayız. İnşallah sizlerinde destekleriyle bunu devam ettireceğimize inanıyorum. Şu ana kadar iki tane genel seçim, iki tanede yerel seçim ve iki tanede referandum olmak üzere 6 tane seçim geçirdik. Sizler Afşinliler olarak her zaman bizim yanımızda bulundunuz. %70- 80 oranlarında bizlere destek verdiniz. Partim adına hepinize şükranlarımı sunuyorum. Birileri çıkmış propaganda yapıyorlar diyorlar ki 7. sırada Hamit Bülent Eken var. Meclise gidebilir mi acaba? Ben diyorum ki bizim abdestimizden şüphemiz yok ki namazımızdan şüphemiz olsun. Sizlerin buradaki coşkusundan desteğinden şüphemiz yok ki Türkiye Büyük Millet Meclisine gitmekten endişemiz olsun. İnşallah Adatepe Barajını bitirmek,  bizlere nasip olacak. Burada hepinize önemle bir şeyi belirtmek istiyorum. Bizler bu memleketin evlatlarıyız 12 Haziran seçimlerine çok az bir süre kaldı germeden gerilmeden kimsenin burnu kanamadan bir seçim süreci geçirmemizi sizden özellikle rica ediyorum. Diğer adaylarımız da bizlerin kardeşleri, biz herkesi seviyoruz. Sloganımız hazır. Afşin hazır, Kahramanmaraş hazır, Türkiye hazır hedef 2023 diyoruz.” açıklamasında bulundu.