Karşıyaka Mahallesi’nde bulunan Karşıyaka Camii’nin hemen yanına yapılacak olan Karşıyaka Yeni Camii temeli, düzenlenen törenle atıldı.
 
 
Temel atma törenine Afşin Kaymakamı Faik Arıcan, Afşin Belediye Başkanı Fazlı Aydoğan, Afşin İlçe Müftüsü Halil İbrahim Genç ve Vaiz Mehmet Akgün ile vatandaşlar katıldı.
 
Temel atma töreninde konuşma yapan Afşin Kaymakamı Faik Arıcan şunları söyledi:
“Camilerimizin daha görsel daha güzel daha ferah ve temiz olmasını hepimiz arzu ediyoruz. İnşallah bu camimizde ibadete yakışır bir şekilde yapım aşaması tamamlanıp en kısa sürede vatandaşlarımızın hizmetine sunulacaktır. En kısa sürede de inşallah açılışına katılırız, emeği geçen değerli hocamıza, müftümüze ve cemaatimize teşekkür ediyorum.
400 metrekare üzerine inşa edilecek ve yaklaşık 1 milyon TL ye maal olacak camimiz. Halkın katkılarıyla karşılanacak inşallah camimizin masrafları”
 
Afşin Belediye Başkanı Fazlı Aydoğan ise, “Karşıyaka Camisinin temel atma törenindeyiz, doğrusu en sevinçli günlerimizden birisi, yeni düzenlemelerle ve yeni mimarilerle camilerimiz güzelleşiyor. Daha önceki yıllarda imkansızlıklardan dolayı zor yapılan veya yapılamayan camilerimiz huzur içinde ibadet yapılacak bir hale getirilmesi bizi mutlu ediyor. Bu işin yapılmasında katkıları bulunun herkese ben çok teşekkür etmek istiyorum. İnşallah Afşin’de tarihe kalabilecek eserler yapma fırsatı olur bu camimiz, buna bizimde belediye olarak bir katkımızın olması bizi de çok mutlu eder. İnşallah cemaatimizle birlikte açılışına katılır ve içinde namazımızı en kısa zamanda kılarız.” dedi.
 
Konuşmalar arından caminin temeli dualar eşliğinde atıldı.