Afşin Özel Bilgi Koleji 1'inci sınıf öğrencileri Okuma  Bayramı’nda ailelerine ve öğretmenlerine unutulamayacak bir gösteri ziyafeti sundu.
 
Okuma-yazmayı öğrenen öğrencilerin, hazırladıkları birbirinden güzel gösterilerle okuma-yazma öğrenmenin sevincini bayram havasında kutladılar.
Minik öğrencilerin sunumunu yaptığı programda önce şarkılar söylendi, şiirler okundu, ardından ise müzik eşliğinde yöresel oyunlar ve gösteriler sunuldu. Minik öğrenciler, Okuma Bayramı'nda hazırladıkları piyes, oyun ve gösterileri ile izleyenlere keyifli dakikalar yaşattılar.
Afşin Özel Bilgi Koleji’nde gerçekleşen programda konuşma yapan Okul Müdürü Mustafa Cemil Arkan, “Yer yüzünde okumak bilgiye giden en geniş yoldur ve en kesin yoldur. İşte bu bağlamdan dolayı bu minik yavrularımıza okuma yazmayı öğreten öğretmenlerimize ve siz anne-babalara sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrada eğitim ve öğretime büyük bir ivme ile devam edeceğiz. Okuma yazma öğrenen minik yavrularımız için bu geceyi hazırladık. Yavrularımızda sizin için çok çalıştılar ve size keyifli dakikalar geçirmeniz dileklerimle hepiniz hoş geldiniz.” dedi